Здоров'я та краса Народна медицина

Кому корисний, а кому може нашкодити березовий сік

Вважається, що березовий сік корисний при різних захворюваннях. Але в деяких випадках він може не тільки не допомогти, а й навіть нашкодити.

До складу березового соку входить безліч важливих мікроелементів, серед яких кальцій, залізо, глюкоза, дубильні речовини й органічні кислоти. У весняний період, коли наш організм ослаблений, цей напій допоможе повернути сили та бадьорість.

Березовий сік рекомендується пити людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура, печінки, запаленнях дванадцятипалої кишки. Він стимулює перистальтику кишківника, заспокоює подразнення. Є гарним сечогінним, протизапальним та протиалергічним засобом.

Здавна вважається, що березовий сік має глистогінні властивості і його корисно пити людям із частими головними болями, а також під бронхіту (має відхаркувальні властивості).

Цей сік корисний при інтоксикації організму. Допомагає вивести пісок з печінки і нирок, сечову кислоту, токсини після прийому ліків та інші шкідливі речовини, які накопичуються у тілі.

А ви знали, що березовий сік також можна застосовувати для догляду за шкірою і волоссям? Ним корисно вмиватися людям із жирною та комбінованою шкірою, а також веснянками. Його можна заморожувати і протирати шкіру кубиками льоду.

 Свіжозібраний березовий сік можна зберігати в холодильнику протягом двох діб без спеціальної обробки. Потім він втрачає свої корисні властивості.

Дорослим можна пити не більше 1 л соку на день, а дітям і літнім людям – не більше однієї склянки. Зауважте: сік, щойно принесений із двору або з холодильника дуже холодний і, якщо його пити одразу, може призвести до захворювання горла.

Користь березового соку значною мірою залежить від того, де його зібрали. Якщо береза росте, наприклад, біля автомобільної траси, сік з неї не принесе жодної користі для організму і, навпаки, може навіть нашкодити.

Не слід вживати сік в занадто великих кількостях людям із каменями в нирках, оскільки це може призвести до їх руху.

Хоча вважається, що березовий сік має протиалергійні властивості, його не можна вживати людям, які мають алергію на пилок берези.

Дата публікації: 25.03.2022 img Поділитися