Високотехнологічне виявлення брехні

Хочете дізнатися, чи говорить людина правду? Перевірте її на детекторі брехні! Як він працює, скільки коштує перевірка на детекторі, чим видають себе брехуни, читайте далі.

Тести на детекторі брехні використовуються, щоб дізнатися чи говорить людина правду. Компанія HR-Security – гуру поліграфних послуг. Кожен її штатний експерт – член Колегії поліграфологів України. Тривалий практичний досвід приніс компанії статус надійного партнера, який успішно вирішує питання пов’язані:

  • з відбором претендентів на робочі місця;
  • з перевіркою благонадійності персоналу;
  • з розслідуванням негативних ситуацій;
  • з виявленням фальшивої документації;
  • з внутрісімейними конфліктами.

Іспити виконуються в повній відповідності з процедурами тестування. Цена проверки на полиграфе залежить від безлічі факторів, включаючи місце розташування, причину застосування і тривалість тесту. Послуги з перевірки на поліграфі, які здійснює компанія HR-Security, відрізняються конкурентоспроможною вартістю і доступністю в будь-якій точці України.

Новітні технології

Технологія пройшла довгий шлях з тих пір, як тест на детекторі брехні був винайдений на початку 20-го століття. Досягнення змінили способи проведення тестів на поліграфі, а найостанніші нововведення стали цифровими. Методи виявлення брехні використовують всі переваги інформаційного століття, включаючи штучний інтелект (ШІ), машинне навчання, аналітику і біосенсори.

Одна з найсвіжіших ідей – «Фальсифікатор ШІ», який є частиною проекту по забезпеченню захисту кордонів у Європі і грунтується на технології, орієнтованій на «виявлення обману». Попередня перевірка починається з відповідей на питання комп’ютерної прикордонної служби, що використовує «розумну» веб-камеру. Персоналізована з урахуванням статі, мови та етнічного походження співрозмовника, вона сканує і обробляє мікро-вирази, щоб з’ясувати, чи бреше він.

Перше, що потрібно розробникам штучного інтелекту – це дані. Створення «Фальсифікаторів ШІ» вони почали з відео реальних судових справ. В цілому для побудови класифікаторів пристрою, який в результаті продемонстрував точність від 60 до 75 відсотків, був задіяний 121 відеосюжет і стенограми того, що говорили обвинувачені та свідки.

Яку річ зазначила система? Застосування займенників. Люди, які брешуть, рідше використовують слово «я» або «ми», або ті, що відносяться до них самих. Замість цього вони застосовують займенники «ви», «ваш», «він», «вона», «вони». Це не єдиний лінгвістичний сигнал. Деякі брехуни віддають перевагу більш сильнішим словам, які виражають визначеність, наприклад, «абсолютно» і «дуже». Цікаво, що люди, які говорять правду, частіше використовують слова «можливо» або «ймовірно».

Всі ці захоплюючі моменти ШІ починає помічати після того, як дослідники завантажують в нього відповідні приклади для аналізу і вивчення. Робота все ще не ідеальна, з іншого боку співвідношення помилок становить один до чотирьох. Звичайно, 25% похибка не дозволяє використовувати «Фальсифікатор ШІ» на практиці, але технологія значно розширює можливості людини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook