Вплив стресу на здоров’я: як його перемогти і радіти життю

Озирніться навколо. Кожна десята людина, яку ви зустрінете піддається стресу в будь-який момент. Вчені прийшли до висновку, що стрес викликає незворотні хімічні зміни в мозку, які можуть безпосередньо вплинути на стан здоров'я.

Що таке стрес?

Стресом є будь-яке відхилення від нормального самопочуття чи стану здоров’я. Стрес виникає як в ситуації сильного засмучення, так і у випадку величезної радості. Стрес в рівній мірі може викликати підвищення зарплати і звільнення.

Очікування нещастя (або приємні очікування) стає причиною стресу не рідше, ніж реальні неприємності. Переживаєте, чи викличуть вас на співбесіду? Стрес. Радієте, що нарешті знайшли хорошу роботу? Знову стрес.

Причини стресу

Жінки особливо схильні до стресу, викликаного гормональними змінами. У період статевого дозрівання, встановлення менструального циклу, вагітності й клімаксу рівні гормонів нестабільні, що і викликає стрес.

Емоційні та фізичні зміни, хвороби, вплив навколишнього середовища (наприклад, сильний холод або нестерпна спека, велика висота над рівнем моря і токсини) – ось найпоширеніші причини стресу. Надмірне фізичне напруження і навантаження швидко призводять до виснаження організму.  Для відновлення запасів розтраченої енергії організму потрібно взяти тайм-аут, а ви при цьому переживаєте стрес.

Хвороби, викликані стресом

Існує думка, що всі хвороби від стресу. Чи справді це так? Тривають дослідження впливу стресу на наше здоров’я. Стрес може сприяти (або навіть викликати) розвитку практично будь-якого захворювання, від болю в попереку і безсоння до раку й астенічного синдрому.

Часто саме стресом пояснюється відсутність менструації або рясні менструальні виділення. Викликаний стресом гормональний дисбаланс може спровокувати зростання фіброідних пухлин і ендометріозу, а також ускладнює зачаття для пар, у яких є проблеми з фертильністю.

Хвороби серця – найпоширеніша причина смерті американок. Причиною гіпертонії, серцевих нападів, прискореного серцебиття і інсульту часто буває саме стрес. У його результаті деякі жінки стикаються з порушеннями сексуальної поведінки і проблемами в ліжку (наприклад, втратою сексуального бажання і сухістю піхви).

Часто наслідки стресу проявляються у втомі, швидкій стомлюваності, емоційних розладах, тривожності, депресії і порушеннях сну. Стрес викликає і захворювання шлунково-кишкового тракту, наприклад, виразки, спазми в нижній частині живота, коліт і синдром подразненої кишки.

Крім того, люди, які часто переживають стрес, більш схильні до простудних та інфекційних захворювань, що пояснюється ослабленим імунітетом. Стрес може також стати причиною шкірних хвороб, наприклад, викликати свербіж і висип.

Як зменшити вплив стресу і зберегти здоров’я

Неможливо повністю вигнати стрес з нашого життя. Тим не менш, застосування деяких технік зменшення стресу може усунути його окремі негативні наслідки. Управління стресом має на увазі здорове харчування, регулярні заняття фітнесом і релаксацію в спокійній розслаблюючій атмосфері.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook