Шість причин не викидати лушпиння цибулі

Цибулинням можна не тільки яйця фарбувати, а й надати золотистого відтінку холодцю або салу. А ще воно корисне для волосся, помічне проти кашлю і ефективне для городини.

Цибуля – овоч корисний, смачний і незамінний на кухні. А хто його роздягає, той не тільки сльози проливає, згідно з народною приказкою, а ще й отримує цінну сировину – цибулиння.

1. Харчовий барвник. Це не просто безпечний, а й корисний для здоров’я барвник. Тому лушпиння можна використовувати не тільки для фарбування яєць на Великдень, а для підфарбовування бульйону, холодцю, підчеревини або рульки.

2. Ополіскувач для волосся. Відвари з цибулиння використовують для зміцнення та оздоровлення волосся.

3. Засіб проти кашлю. Відвари з цибулиння народна медицина радить заживати проти кашлю, а також робити компреси (склянку цибулиння залити окропом, настояти 15 хв, віджати і прикладати тричі на день до грудей).

4. При стоматиті радять полоскати рот відваром цибулевого лушпиння.

5. Ліки і допінг для городини. Можна додавати лушпиння в землю при висаджуванні розсади. Воно має бактерицидні властивості і навіть певною мірою зміцнює імунітет рослин. Ваші овочі менше хворітимуть, а врожай буде значно вищим.

Настоєм лушпиння цибулі можна обприскували кабачки, огірки, цукіні, якщо у них жовкне листя. Для цього кілька жмень цибулиння треба залити відром води, довести до кипіння, настояти, а відтак розводити 2 л настою у 10 л води і використовувати.

6. Проти попелиці. 200 г лушпиння залити 10 л теплої води і настояти 15 год. Готовими «ліками» потрібно обробити рослини – і проблема буде вирішена. Для профілактики з’яви паразитів у парнику настоєм цибулиння можна періодично обприскувати рослини.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook