Пиво лікує?

Ще у середньовічній косметології маски і натирання пивом використовували для омолодження шкіри, догляді за волоссям.

Для багатьох пиво – ліки для душі. Та мало хто знає, що воно оздоровлює й тіло. Однак тільки під наглядом медиків-професіоналів. У цьому переконаний кандидат медичних наук, заслужений лікар України Василь МАРТИНЮК. На базі одного з санаторіїв, де він працює головним лікарем, уже близько десяти років практикують пивотерапію. Це перший і винятковий випадок лікування пивом не лише в Україні, а й у світі.

– Живе нефільтроване пиво – такий собі коктейль із біологічно активних речовин, – розповідає Василь Мартинюк. – Чому його не використовувати у лікувальних цілях нарівні із настоянками, мінеральними водами чи фіточаями? Єдина країна, де застосовують пивотерапію, – це Чехія. Однак там лікування відбувається на дещо нижчому рівні і без нагляду медиків. Натомість у нас, перш ніж пройти пивотерапію, людина неодмінно проходить обстеження.

Медики одностайні: найважливіше у лікуванні пивом, як і будь-якими іншими медикаментами, – це доза. Вона залежить передовсім від статі пацієнта, ваги, стану здоров’я. Добова доза не має перевищувати 0,25–0,5 л. У цьому разі шкода від алкоголю, що міститься у цьому напої, буде мінімальною. Аби досягти лікувального ефекту, пиво треба пити неквапом через півтори години після їди, а опісля обмежити фізичні навантаження.

– Для лікування ми використовуємо нефільтроване живе пиво, що містить максимальну кількість біологічно активних речовин та дріжджів, – запевняє Василь Мартинюк. – А п’ючи пляшкове пиво, ефекту досягти годі. Тому що концентрація корисних речовин, завдяки яким напій набуває лікувального ефекту, у рази менша.

Як запевняють науковці, у літрі пива майже третина добової норми вітамінів групи В та велика кількість заліза, фтору, міді, кальцію, магнію і цинку. Цей хмільний продукт містить нікотинову, пантотенову, фолієву кислоти. Солод багатий на вуглеводи, білки, ферменти і мінеральні солі. Хміль має дезінфікувальні властивості. Пивні дріжджі виводять шлаки й омолоджують організм.

Одночасно з питтям  медики рекомендують приймати пивні ванни. Для цього знадобиться не кілька бочок живого пінного напою, а лишень 1–6 літрів, які додають у ванну з теплою водою. Така процедура має тривати не довше як 20 хв. Ванна з пивом зробить шкіру шовковистою, омолодить, розгладить зморшки, допоможе позбутися шкірних захворювань. А ще вона діє заспокійливо, розслабляє і знімає втому, сприяє регуляції тиску й потовиділення, зменшенню ваги.

– У жодному разі не закликаю усіх негайно взятися за кухоль, і не вважаю пиво панацеєю, – зауважує лікар. – Але треба визнати, що пивотерапія має неабиякий ефект, тим паче у поєднанні з іншими процедурами під час комплексного оздоровлення організму. Німецькі та чеські лікарі рекомендують пити незначну кількість пива саме у період реабілітації після важкої недуги. Та найголовніше – дотримуватися дози, інакше можете нашкодити організму.

ВІД ЧОГО ПОМІЧНА ПИВНА МІКСТУРА

Хмільний напій здавна використовували у медичних цілях. Іще шумерські лікарі приписували пиво для полоскання ротової порожнини й рекомендували пити теплим, аби усунути зубний біль. У середньовіччі його застосовували для виведення каменів із нирок, для лікування духовного і фізичного виснаження. Пивом також розтирали стомлені ноги після далекої дороги. Цікаво, що у XVIII ст. більшість ліків у шпиталях запивали тільки пивом.

Сучасні медики живим нефільтрованим пивом лікують дискінезію жовчних шляхів, хронічні холецистити, панкреатити, закрепи, поліартрити, цистити, атеросклероз, захворювання шлунково-кишкового тракту, недуги серцево-судинної та нервової систем, цукровий діабет і навіть ожиріння. Напій регулює обмінні процеси, роботу нирок, сприяє виробленню шлункового соку. Водночас він виводить з організму канцерогенні речовини, удвічі-втричі знижує ризик захворювання на рак. Пивні дріжджі радять приймати усередину при різних інфекційних захворюваннях, фурункульозі, вугровій висипці, хворобах шкіри.

Пиво не всім корисне. Його не бажано пити, коли є камінці у сечовому та жовчному міхурах, при виразці, цирозі, ішемічній хворобі, стенокардії, аритмії, епілепсії, гострих гнійних запаленнях, під час загострення недуг, лікування яких зазвичай проводять у стаціонарі.

Але для заживання пива у косметичних цілях протипоказань майже немає. Ще у середньовічній косметології маски і натирання пивом використовували для омолодження шкіри, догляді за волоссям.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook