Головні помилки при вирощуванні помідорів

Якщо ранньою весною ви посіяли розсаду томатів, довго доглядали за нею і пізніше перенесли її у відкритий грунт, залишається тільки не допускати серйозних помилок при вирощуванні помідорів, щоб отримати хороший урожай.

Цей список можна сміливо назвати пам’яткою господаря, адже якщо постаратися максимально виключити відомі помилки, і приділити більше часу рослинам, то і нервуватись в період збору врожаю вам не доведеться.

Неправильний вибір насіння помідорів

Почнемо ми з самих витоків, а саме, з придбання насіння томатів. Отже, намагайтеся вибирати якісні гібриди, які адаптовані під ваш регіон. Вони більш стійкі до кліматичних факторів, захворювань і шкідників. А тому цілком реально отримати збільшений приблизно на 20-30% урожай.

Не варто брати насіння скопом, визначаючи його на вигляд, постарайтеся проводити покупки у перевірених продавців, а краще в спеціальних розплідниках, де фахівці не просто дадуть вам склянку насіння під розсаду, а максимально опишуть кращий сорт томатів для теплиці або відкритого грунту, підберуть потрібний під ваші вимоги.

Зміна сортів між теплицею і відкритим грунтом

Необхідно розуміти, що є багато тепличних гібридів, а також сортових томатів для відкритого грунту. Експериментувати, звичайно, можна, але в цьому немає ніякого сенсу, а тому висаджувати тепличні помідори на вулиці і, навпаки, з відкритого ґрунту в теплиці, немає ніякого сенсу.

Кожен сорт має свої вимоги до температури, вологості і свіжості повітря, грунту і можливості запилення, тому змінюючи місце дислокації, ви відразу ж змінюєте позитивні фактори на негативні. Результат, ми вважаємо, ви і самі розумієте.

Вибір плівки для теплиці

Якщо ви будуєте парник або теплицю, і далі самостійно вирощуєте розсаду і дорослі рослини, необхідно і правильно вибрати матеріал накриття конструкції.

Найчастіше, це поліетиленова плівка, і ми намагаємося не замислюватися про її якість, перевіряючи тільки міцність і світлопроникність на місці придбання. Це важливі фактори при вирощуванні найрізноманітніших рослин в теплиці, але є й інші, на які також варто звернути увагу.

Не потрібно брати найтовстішу плівку або дорогу, думаючи, що вона прослужить довше. Вибирайте гідрофільну нестабілізовану, на внутрішній поверхні якої формується тільки плоскокрапельний конденсат. При її використанні, краплі не будуть падати вниз на кущі і плоди, а просто будуть збігати вниз.

Освітлення і температура

Більшість з нас припускає, що сильна освітленість і підвищена температура дають рослинам можливість тягнутися вгору, а їх плодам – наливатися. Але не завжди це так, тим більше, якщо ми говоримо про помідори. Обов’язково зверніть увагу на ці режими, адже досвідчені фахівці вже давно знають, що найкраща температура для росту томатів – +8+10°С, але а освітленість повинна залишатися в межах 15 годин.

Розсада томатів з суцвіттями

Купуйте сильну розсаду, але без суцвіть, бо обіцянки раннього врожаю далеко не завжди виявляються правдою. Найголовніше при посадці розсади – укорінення, і тільки потім цвіт і зав’язь. Відповідно, при покупці якісної розсади, цвітіння з’явиться дуже скоро.

Полив помідорів

Помідори не люблять воду, як огірки, а тому частий полив може посприяти лише загниванню кореневої системи або розвитку захворювань. Намагайтеся робити полив приблизно раз в тиждень, але він повинен бути рясним, поливайте сам грунт біля кожного куща або в ряду, а не листя помідорів.

Ігнорування профілактики захворювань

Дуже неправильно чекати, поки рослини на городі почнуть хворіти, необхідно проводити профілактичні заходи постійно, щоб попередити складні захворювання.

Ми ж починаємо замислюватися про те, як врятувати кущі томатів в той момент, як вони за крок від загибелі. Їдемо на ринок, вибираємо препарати, довго обговорюємо їх на форумах, приходимо на дачу, а рятувати вже нічого.

Заздалегідь переконайтеся, що ви вмієте діагностувати захворювання (борошниста роса, гниль та інші) і шкідників (совки, попелиці, капустянка) помідорів , щоб мати можливість вчасно врятувати помідори, а краще проводьте профілактичні обробки при посадці розсади, після початку цвітіння, під час формування плоду.

Підв’язування помідорів

Не прибираєте бічні стебла, та ще й не підв’язуєте важкі кущі? Як тоді ви хочете отримати хороший урожай? В таких випадках можливе загнивання плодів, формування нерівномірних зав’язей, злам куща під тягарем, поїдання плодів наземними шкідниками і так далі.

Загущена посадка помідорів

Чим густіше посаджені томати і чим вище вони піднімаються по опорі, тим більше потрібно прибирати листя з кущів, щоб забезпечити найбільш правильне провітрювання. Більше це стосується тепличних умов, де, звичайно, можна отримати високий результат в кінці сезону, але для цього необхідно буде добре попрацювати.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook