Дизайн Сад

Як швидко і дешево облаштувати освітлення на подвір’ї і в саду

Освітлення зробить ваш сад і подвір’я красивим у темну пору дня, розставить акценти і додасть оригінальності. Важливо знати, як облаштувати освітлення і які лампи обрати.

ЯК РОЗМІСТИТИ ОСВІТЛЕННЯ

З точки зору дизайну, краще освітлювати сад окремими «острівцями», а не рівномірно. Повинна бути певна таємниця, гра, контраст світла і тіні.

Основне освітлення варто розмістити у найбільш «стратегічних» місцях, де ви найчастіше буваєте (сходи, доріжки, ґанок, альтанка, куточок відпочинку тощо). Світло у цих місцях має бути найяскравішим.

Додаткове освітлення розташовують у віддалених куточках подвір’я, біля господарських приміщень. Світло тут має бути неяскравим.
Суто декоративне освітлення може підкреслити найкрасивіші місця саду: водойми, композиції з каменів, конструкції, рослини. Одним словом, це те, до чого ви насамперед хочете привернути увагу.

ЧИМ ОСВІТЛЮВАТИ ПОДВІР’Я

Усі садові світильники діляться на електричні і сонячні. Для електричних треба у ґрунті прокладати електрику, натомість світильники на сонячних батареях – бездротові. Вони не дають інтенсивного освітлення, але мають кілька суттєвих переваг.

Їх легко встановлювати (вони просто встромляються в землю) і переміщати в різні місця. Вони чудово підходять для прикрашання квітників, груп рослин, кущів і хвойників. Ці світильники мають найширший модельний ряд.

Світильники на сонячних батареях не треба вмикати: вони самі запалюються, коли темніє.

НЕ ТІЛЬКИ ЛАМПИ І ЛІХТАРІ

Ще один спосіб підсвічування і створення неповторної атмосфери – доріжки або квітники, задекоровані штучним камінням, яке містить люмінесцентні елементи. Також це може бути каміння, вкрите люмінесцентною фарбою. Воно світиться у темряві і має неймовірно шикарний вигляд.

Варто також розповісти про допоміжні засоби освітлення саду. Це не світильники, а різні предмети, які віддзеркалюють світло, наприклад, маленькі дзеркала, дзеркальні кулі, гірлянди з блискучих елементів або звичайні CD-диски.

Їх можна розташувати в будь-якому місці, головне – зорієнтувати їх так, щоб вони вловлювали і відбивали світло найближчих стаціонарних світильників. У результаті цього простого прийому отримаєте справжнє «лазерне шоу».

Дата публікації: 22.08.2018 img Поділитися