Як боротися з попелицею: дієві натуральні засоби

Як боротися з попелицею в саду і на городі без використання хімії? Чим обприскувати рослини? Рецепти настоїв і відварів від тлі.

Попелиця дуже шкодить молодим рослинам і навіть може призвести до їхньої загибелі. Вона живиться соком рослин і якщо не встигає його переробити, викидає надлишки у вигляді сиропу через трубочки, розташовані ззаду на черевці. Цим користуються мурашки, що харчуються цими виділеннями, і спеціально розносять попелицю по рослинах.

Місця пошкоджень часто покриваються нальотом і стають добре помітними. Пагони, пошкоджені попелицею, скручують листя, уповільнюють ріст, на них затримується утворення плодових бруньок.

Яйця попелиці зимують на молодих приростах і біля основи бруньок. У другій половині літа, коли рослини припиняють або сповільнюють ріст, а також в суху спекотну погоду розвиток попелиць теж сповільнюється.

Як боротися з попелицею на трояндах: хитрощі досвідчених садівників

Методи боротьби з попелицею без застосування хімії

Настої, відвари, припудрювання – такими методами борються із попелицею без застосування хімічних препаратів. Заходи боротьби з попелицею, пов’язані із застосуванням рідин, бажано проводити рано вранці або у вечірній час, щоб не попекти листя.

Припудрювання деревним попелом

Один з найдієвіших способів боротьби з попелицею – припудрювання попелом. Тля гине від калійного отруєння. Для цього потрібно змочити листя рослини водою і припудрити його просіяним деревним попелом.

Відвар з деревного попелу

300 г просіяного деревного попелу залити окропом, на малому вогні кип’ятити 20-25 хв, доливаючи воду до початкового рівня. Відстояний відвар процідити. Для обприскування долити 10 л води. У день обприскування у розчин обов’язково додати мило, краще зелене або дігтярне – 25 г, в крайньому разі – господарське (50 г на 10 л розчину).

Настій з бадилля картоплі

1,5 кг зеленого або 0,8 кг сухого бадилля настояти 3-4 години в 10 лірах води, процідити і застосовувати для обприскування рослин.

Відвар з бадилля помідорів

5 кг подрібненого зеленого або 2 кг сухого бадилля кип’ятити в 10 л води протягом 30 хв. Відвар настояти, процідити. Для обприскування готують розчин з 2 літрів відвару і 10 літрів води. Для кращої клейкості в розчин додати 30-40 г господарського мила.

Розчин нашатирного спирту

Столову ложку на відро води.

Як використовувати нашатирний спирт на городі (для огірків, помідорів, капусти та перцю)

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook