Форзиція – королева саду: як садити, доглядати і розмножувати

Форзиція пишно цвіте, коли інші рослини щойно прокидаються після зимового сну. До речі, вона декоративна не тільки навесні, а й влітку і восени. До того ж невибаглива і морозостійка.

Яскраві жовті кущі квітучої форзиції приваблюють усіх, хто проходить повз. Вони пишно цвітуть, коли інші рослини щойно прокидаються після зимового сну. Форзиція не тільки неймовірно красива, а й невибаглива та морозостійка, до того ж декоративна не тільки навесні, а й влітку і восени. Якщо ви хочете, щоб ваше подвір’я було привабливим у будь-яку пору року, обов’язково посадіть форзицію!

Форзицію люблять не тільки за пишне раннє цвітіння. Відразу ж після того, як рослина відцвітає, на ній з’являється листя яскраво-зеленого кольору, яке до осені стає багряно-фіолетовим. Тож ця рослина стане окрасою вашого саду упродовж весни, літа та осені.

Якщо навесні вам бракує яскравих кольорів, обов’язково посадіть в саду форзицію.

Як посадити форзицію?

Форзиція може рости і в півтіні, але максимально пишне цвітіння має рослина, яка росте на сонячному місці. Краще обрати затишне місце, захищене від вітрів, які можуть завдати шкоди тендітним гілкам. Для форзиції підійде легкий вапняний ґрунт, у кислий і важкий садити не варто.

Посадкова яма повинна бути розміром 50Х70 см, на дно слід покласти дренаж, склянку гашеного вапна або півлітрову банку попелу, а далі суміш перегною, листової землі і піску. Між кущами потрібно залишати відстань не менше 1,5 м.

Форзиція не терпить перезволоження. Якщо нема посухи, під кожен кущ достатньо виливати по відру води раз на два тижні, потім розпушувати пристовбурні кола.

Як доглядати за кущем?

Напровесні до початку цвітіння, щоб розбудити рослину, у пристовбурові кола слід розкласти перепрілий гній або компост. На початку та наприкінці цвітіння рослину потрібно підживити мінеральним добривом. А на початку осені, перед настанням холодів, внести фосфорно-калійне добриво.

Форзицію потрібно регулярно обрізати, це стимулює цвітіння, запобігає загущенню крони. Обстригати кущ потрібно після закінчення цвітіння, вкорочуючи гілки не більше, ніж на 1/3.

Із приходом холодів навколо кущів потрібно викласти шар мульчі. Це може бути тирса, солома або сухе листя.

Якщо кущ не дуже високий, то його гілки слід пригнути до землі, а зверху вкрити ялиновим гіллям або агроволокном. Високі кущі перед укриттям потрібно стягнути шпагатом. У жодному разі для укриття не можна використовувати матеріал, який не пропускає повітря! Знімати укриття потрібно напровесні, причому поступово, щоб рослина встигла адаптуватися.

Як розмножувати?

Форзицію легко розмножити живцями, а плакучі форми – ще й відводками. Починати розмноження живцями можна навесні, щойно кущ відцвіте.

Спершу виберіть молоду гілочку довжиною до 15 см і відірвіть її з так званою “п’ятою”, невеликим шматочком кори основної гілки. Видаліть нижні листочки, замочіть у розчині стимулятора коренеутворення.

Для посадки потрібен пухкий і повітропроникний ґрунт. Садити живці треба на глибину 4-5 см на відстані 5-7 см. Після посадки живці слід накрити банкою або обрізаною пластиковою пляшкою, контейнер поставити у притінене місце. Не забувайте поливати і провітрювати. Через місяць живці можна садити у відкритий ґрунт, але краще це зробити наступної весни, коли наросте коренева система.

Щоб форзиція зацвіла взимку

Милуватися чарівним цвітінням форзиції можна не тільки навесні. Щоб у холодну пору року створити в своєму будинку весняний настрій, потрібно з першим снігом, але ще до настання морозів, зрізати однорічні гілочки довжиною 50 см, загорнути їх в поліетиленовий пакет і покласти в холодильник.

Коли довгими зимовими вечорами ви захочете яскравих весняних барв, пробудіть гілочки форзиції, опустивши їх на 4-5 годин у воду температури тіла. Потім налийте в вазу воду кімнатної температури, розчиніть в рідини цукор (50 г на 1 л) і поставте туди гілочки. Через півтора тижня гілки зацвітуть.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook