Город Садиба

Чудове добриво для огірків, томатів, капусти та перцю. Сусідка не може натішитися

Нещодавно, прийшовши до приятельки, побачила сумну картину в теплиці з огірками. Батоги були тонкі, листя блідо-зелені, а самі зеленці висихали і відвалювалися. Порадила їй підживити рослини нашатирним спиртом. Через тиждень вона не могла натішитися результатом, огірки виправились, листя стало нормального темно–зеленого відтінку, а зародки більше не відмирали. Ось мій секретний рецепт… 

Нашатирний спирт — це доступний і ефективний засіб, який повинен бути в арсеналі у кожного городника, адже завдяки йому можна без особливої праці виростити відмінний урожай томатів, перцю, огірків, капусти, цибулі і часнику. Цей засіб не тільки допомагає рослинам активно розвиватися й плодоносити, але і бореться з такими шкідниками як попелиця, мураха, довгоносик, капустянка, листовійка.

У чому сила нашатирного спирту

Всім відомо, що для того щоб рослина активно зростала і виробляла хлорофіл, їй необхідний азот. Звичайно, частина цього мінералу потрапляє в рослини через гній та іншу органіку.

Азот здатний повноцінно почати працювати тільки тоді, коли він буде освоєно бактеріями і грибковими мікроорганізмами. Однак для цього потрібен час.

Для того щоб отримати моментальний ефект городники використовують при азотному дефіциті сечовину або карбонат, підійде в цьому випадку і селітра.

В якості альтернативи добрив з комплексом мінеральних речовин підходить нашатирний спирт, який сьогодні продається не тільки в аптеках, але і в садівничих центрах в більш зручною для використання тарі.

Що таке нашатир? Це аміачна настоянка у високій мірі концентрації, тобто азотисте з’єднання, яке поповняє нестачу мікроелементів.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що нашатир в якості «швидкої допомоги» може відмінно виручити будь-яку рослину.

Нашатирний спирт для рослин – застосування для підживлення | 5DOM

Коли слід використовувати:

  • якщо у нижніх листків розсади або дорослих рослин втрачається колір, і вони стають блідими;
  • у випадку, коли відбувається подрібнення листя;
  • при тонкому стеблі і його крихкості;
  • коли припиняється ріст;
  • якщо рослина не цвіте.

Якщо є хоча б один із симптомів, необхідно терміново підгодувати рослину азотом, так як нестача цього важливого елемента може позначитися на врожайності. Добриво вноситься негайно і у відповідності з правилами підживлення. Для кожної рослинної культури існує своя норма і строки внесення добрива.

Нашатирний спирт для рослин – застосування для підживлення | 5DOM

Як підживляти

Цибулева муха, попелиця, довгоносик, капустянка – бояться запаху аміаку, тому залишають грядку відразу після поливу корисним розчином.

Для обробки слід взяти 10 літрів води і додати до неї 3 ст. ложки розчину. Обробку необхідно повторити не менше трьох разів за сезон, так як шкідники здатні тричі вивести потомство і напасти з новою силою на посадки. Щоб цибуля виросла великою, використовують більш слабкий розчин – чайна ложка на відро води.

Для підживлення томатів і огірків використовують аміак не рідше одного разу на тиждень. Для початку готується розчин з трьох столових ложок нашатирю і 10 літрів води, далі дивляться за станом рослини, якщо реакція на добриво нормальна, тоді дозу можна збільшити і підгодувати рослини через тиждень.

Що стосується розсади, то тут рекомендується починати підгодівлю через два тижні після сходів. Це ж стосується перців, капусти та помідорів. Для хорошого росту рослин потрібний саме азот, який в нашатирному спирті є основним компонентом.

Зелена маса дуже швидко набирає силу, вироблення хлорофілу відбувається інтенсивніше, коренеутворення здійснюється в кілька разів швидше. Для розсади беруть зменшену в два рази в порівнянні з дорослими рослинами дозу.

Перед висадкою в грядку, для того щоб убезпечити посадки від капустянки і дротяників, грунт проливають розчином 10 мл на відро води.

Важливо помідори підживляти азотом під час появи пасинків. Але, будьте обережні, і перш ніж почати обробляти рослини, зверніть увагу на концентрацію нашатирю.

Якщо у вас в руках 25% аміак, дозування не повинне перевищувати одну столову ложку на 10 л. Підживлення здійснюються тільки по вологому грунту і строго під коріння рослин.

Зверніть увагу, як міняється колір листі помідорів, вони стають темними і соковитими, цвітіння збільшується, а кількість зав’язей радує око.

Однак, варто не перестаратися, досить двох підживлень в період зав’язування плодів.

Відмінним стартом для капусти і огірків стане аміачне підживлення після появи листочків. Тут доречною буде наступне дозування — ст. ложка на 3 літри. Після проведення двох поливів, огірки повинні перейти на інший раціон – їм буде необхідний калій і фосфор.

Для перців аміак – це прекрасний засіб профілактики від хвороб і шкідливих комах. Починати поливи розсади можна вже в двотижневому віці. Обробка розсади робиться під корінь, а потім вже після висадки на основне місце, кущі поливаються з лійки розчином, приготованим з трьох ложок 25% аміаку на десять літрів води.

В період утворення суцвіть доза дещо змінюється, обприскування здійснюється водою з додаванням 50 мл засобу на відро.

 

При виявленні на перцях попелиці або мурах:

  • 100 г господарського мила натерти на тертці;
  • всипати його в літр киплячої води;
  • в отриману рідину влити 50 мл нашатирю (25%);
  • остудити засіб і обприскати їм овочі, за необхідності повторити.

Вся обробка, включаючи зрошення овочів, їх полив, повинні відбуватися рано вранці.

Універсальність аміаку

Нашатирний спирт або нітрат амонію — це універсальний засіб, допомагає як проти хвороб, так і проти всіляких городніх шкідників, таких як мурахи чи кроти. Для землерийок і кротів стане неможливим перебування на вашій ділянці, якщо покладете в нірку ватку, попередньо змочену в нашатирному спирті.

Від мурашок є відмінний засіб у вигляді концентрованого аміаку. 100 мл на літр окропу.

Це засіб досить небезпечний для людини, тому при обробці цим зіллям мурашників чи стежки, по яких пересуваються комахи, слід надіти респіратор.

 

Дата публікації: 03.06.2021 img Поділитися