Як використовувати нашатирний спирт на городі (для огірків, помідорів, капусти та перцю)

Нашатирний спирт — це доступний і ефективний засіб, який повинен бути в арсеналі у кожного городника, адже завдяки йому можна виростити гарний урожай помідорів, перцю, огірків, капусти, цибулі і часнику. Цей засіб не тільки допомагає рослинам активно розвиватися й плодоносити, але і бореться з такими шкідниками як попелиця, мурахи, довгоносики, капустянки, листовійки.

У чому сила нашатирного спирту

Всім відомо, що для того, щоб рослина активно зростала і виробляла хлорофіл, їй необхідний азот. Звичайно, частина цього мінералу потрапляє в рослини через гній та іншу органіку.

Азот здатний повноцінно почати працювати тільки тоді, коли він буде освоєно бактеріями і грибковими мікроорганізмами. Однак для цього потрібен час.

Для того, щоб отримати моментальний ефект городники використовують при азотному дефіциті сечовину або карбонат, підійде в цьому випадку і селітра.

Як альтернативне добриво з комплексом мінеральних речовин підходить нашатирний спирт, який сьогодні продається не тільки в аптеках, але і в садівничих центрах в більш зручній для використання тарі.

Що таке нашатир? Це аміачна настоянка у високій мірі концентрації, тобто азотиста сполука, яка поповняє нестачу мікроелементів.

Таким чином, можна сміливо стверджувати, що нашатир в якості «швидкої допомоги» може відмінно виручити будь-яку рослину.

Коли слід використовувати:

  • якщо у нижніх листків розсади або дорослих рослин втрачається колір, і вони стають блідими;
  • якщо листки стають дрібними;
  • при тонкому стеблі і його крихкості;
  • коли припиняється ріст;
  • якщо рослина не цвіте.

Якщо є хоча б один із симптомів, необхідно терміново підгодувати рослину азотом, оскільки нестача цього важливого елемента може позначитися на врожайності. Добриво вноситься негайно і відповідно до правил підживлення. Для кожної рослинної культури існує своя норма і строки внесення добрива.

Як підживляти

  1. Проти шкідників. Цибулева муха, попелиця, довгоносик, капустянка – бояться запаху аміаку, тому залишають грядку відразу після поливу корисним розчином. Для обробки слід взяти 10 літрів води і додати до неї 3 ст. ложки розчину. Обробку необхідно повторити не менше трьох разів за сезон, оскільки шкідники здатні тричі вивести потомство і напасти з новою силою на посадки.
  2. Щоб цибуля виросла великою, використовують слабший розчин – чайна ложка на відро води.
  3. Для підживлення помідорів і огірків використовують аміак не рідше одного разу на тиждень. Для початку готується розчин з 3 ст. ложок нашатирю і 10 л води, далі дивляться за станом рослини, якщо реакція на добриво нормальна, тоді дозу можна збільшити і підгодувати рослини через тиждень.
  4. Розсаду рекомендується починати підживлювати через два тижні після сходів. Це стосується перцю, капусти та помідорів. Для хорошого росту рослин потрібний саме азот, який в нашатирному спирті є основним компонентом. Зелена маса дуже швидко набирає силу, вироблення хлорофілу відбувається інтенсивніше, коренеутворення здійснюється в кілька разів швидше. Для розсади беруть зменшену в два рази в порівнянні з дорослими рослинами дозу.
  5. Перед висаджуванням розсади на грядку, для того, щоб убезпечити посадки від капустянки і дротяників, ґрунт проливають розчином 10 мл на відро води.
  6. Важливо помідори підживляти азотом під час появи пасинків. Але, будьте обережні, і перш ніж почати обробляти рослини, зверніть увагу на концентрацію нашатирю. Якщо у вас в руках 25% аміак, дозування не повинне перевищувати 1 ст. ложку на 10 л. Підживлення здійснюють тільки по вологому ґрунту і строго під коріння рослин. Зверніть увагу, як міняється колір листя помідорів, воно стає темним і соковитим, цвітіння збільшується, а кількість зав’язей радує око.Однак, варто не перестаратися, досить двох підживлень в період зав’язування плодів.
  7. Капусту й огірки  підживлюють після появи листочків: 1 ст. ложка на 3 л води. Після проведення двох поливів, огірки повинні перейти на інший раціон – їм буде необхідний калій і фосфор.
  8. Для перців аміак – чудовий засіб профілактики від хвороб і шкідників. Починати поливи розсади можна вже в двотижневому віці. Обробка розсади робиться під корінь, а потім вже після висаджування на основне місце, кущі поливаються з лійки розчином, приготованим з 3 ст. ложок 25% аміаку на  10 л води.
  9.  У період утворення суцвіть на перці доза дещо змінюється, обприскування здійснюється водою з додаванням 50 мл засобу на відро.

 

При виявленні на перцях попелиці або мурах:

  • 100 г господарського мила натерти на тертці;
  • всипати його в літр киплячої води;
  • в отриману рідину влити 50 мл нашатирю (25%);
  • остудити засіб і обприскати їм овочі, за необхідності повторити.

Вся обробка, включаючи зрошення овочів, їх полив, повинні відбуватися рано вранці.

Універсальність аміаку

Нашатирний спирт або нітрат амонію — це універсальний засіб, допомагає як проти хвороб, так і проти всіляких городніх шкідників, таких як мурахи чи кроти. Для землерийок і кротів стане неможливим перебування на вашій ділянці, якщо покладете в нірку ватку, попередньо змочену в нашатирному спирті.

Від мурашок є чудовий засіб у вигляді концентрованого аміаку. 100 мл на літр окропу. Це засіб досить небезпечний для людини, тому при обробці мурашників варто одягнути респіратор.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook