Кухня Поради

8 продуктів, які ні в якому разі не можна тримати у холодильнику

Більшість людей вважає, що холодильник – найкращий спосіб для збереження усіх корисних властивостей їжі. Але деякі продукти втрачають свій смак та швидше псуються у холоді. Вони можуть чорніти та втрачати не тільки привабливий вигляд, а й ставати шкідливими для вживання. 

05.02.2020 11:40

Помідори

Холодне повітря спиняє процес дозрівання помідорів. З холодильника вони смакуватимуть набагато гірше. Температура також змінює їхню текстуру, роблячи м’якішими. Найкраще тримати помідори у захищеному від сонця місці десь на кухонній поверхні.

Картопля

Результат пошуку зображень за запитом картопля"

Зберігання картоплі у холодильнику перетворює крохмаль у цукор швидше, тому під час приготування вона може розварюватися й мати специфічний присмак. Найкраще тримати її у паперових пакетах у прохолодному місці.

Хліб

Результат пошуку зображень за запитом хліб"

Переконання, що в холодильнику хліб довше лишається свіжим – хибне. Хліб дійсно буде зберігатися довше, але холодна температура призведе до того, що він швидше стане жорстким і втратить свої поживні властивості.

Банани

Результат пошуку зображень за запитом банани"

Банани – тропічні фрукти, тому найкраще вони існують у теплих температурах. Зберігання в холодильнику припиняє процес їхнього дозрівання, а надмірно холодне повітря може спричинити почорніння його шкірки та появу присмаку.

Кавуни

Результат пошуку зображень за запитом кавуни"

При кімнатній температурі кавуни мають більше антиоксидантів, ніж ті, що зберігаються у холодильнику. Вони можуть краще смакувати охолодженими, але для здоров’я корисніше з’їсти кавун одразу після покупки.

Базилік

Результат пошуку зображень за запитом базилік"

Більшість людей зберігає трави на полицях дверцят холодильника. Дослідження ж показують, що це шкодить. Холодний базилік не тільки швидше зів’яне, а й поглине усі сторонні запахи з холодильника. Ідеальний спосіб зберігання трав – у склянці з водою, як квіти.

Кава

Результат пошуку зображень за запитом кава мелена"

Щоб кава мала свіжий, сильний та багатогранний аромат, потрібно терміново витягти її з холодильника. Там вона вбирає запахи інших продуктів. Зберігати каву можна у прохолодному, захищеному від світла місці, наприклад у кухонній шафці.

Продукти з металевих ємностей

Національна служба охорони здоров’я Великобританії забороняє тримати відкриті металеві посудини, наприклад з овочами чи бобами, у холодильнику. Метал може окислитися і потрапити у їжу. Продукти варто одразу перекласти до скляних чи пластикових контейнерів.