6 трав, які освячують на Трійцю

За народною традицією, прийнято святити в храмі трави і букети польових квітів, а потім покласти їх в будинку біля ікон. Вважалося, що Троїцькі освячені трави бережуть будинок від пожежі, не дають завестися в будинку нечисті. Зібрані на Трійцю трави сушили і використовували при лікуванні хвороб: вважалося, що сила лікарських рослин в ці дні посилюється.

Полин 

Димом сухого полину радили обкурювати житло перед новосіллям, а потім прикріплювали пучок трави над вхідними дверима, щоб «не давати проходу» в будинок темним силам. Вірили, що подорожній, який сховає собі в черевик листочок полину, може пройти багато кілометрів, не знаючи втоми. За переказами полин відлякує нечисть від будинку, не дає заводитися мишам і тарганам, оберігає від пристріту. Полинові настої заспокоюють нерви, добре впливають на діяльність шлунково-кишкового тракту, регулюють менструальний цикл.

Полин від клопів: спосіб застосування трави
Аїр болотний (лепеха)

Стебла аїру болотного розкидали по підлозі у всіх кімнатах. Вважалося, що він привертає в будинок добрих духів, очищає житло і зміцнює здоров’я мешканців. Вірили, що аїр приносить удачу, багатство, душевну рівновагу і надійно захищає від напастей.
Настоянки з лепехи робили для полоскання рота, а відваром з кореня аїру мили голову, щоб волосся не випадало – для зміцнення і росту.

Аїр тростинний (Acorus calamus)

Чебрець

За старих часів вважали, що ця рослина дарує людям силу і спокій душевний. Ще в Давньому Римі чебрець додавали в купіль солдатам, щоб ті були відважними і не втрачали голову в бою.

Чебрець. Трави. Зелень. Купити Чебрець, доставка Київ, продаж ...

М’ята 

Чи знаєте ви, що за старих часів для залучення покупців купці обкурювали димом сухої м’яти торгові місця? Таку заспокійливу, розслаблюючу і заспокійливу дію має ця рослина. Господині додавали м’яту в салати: вважалося, що м’ятний аромат піднімає настрій і сприяє жвавій застільній розмові. М’ятний чай сприятливо діє при нервових і серцевих хворобах, повертає тонус організму при занепаді сил.

Мята — какую выбрать и как выращивать? Описание видов, агротехника ...

Любисток

Любисток («любовний корінь», «щаслива травичка») захищав від будь-якого чаклунства, пристріту, псування або нечистої сили. Корінь любистку додавали у воду для купання. Вважалося, що вода з них здатна очистити не лише тіло, але і душу, а також може привернути любов. Дівчата відваром любистку мили волосся, а мами клали любисток у ліжко своїм дочкам: щоб дівчинка «своє щастя вибрала, не чуже, і щоб він з нею залишилося назавжди». Доведено, що свіже листя любистку, прикладене до чола, знімає головний біль будь-якого походження.

Любисток — выращивание и лечебные свойства. Фото — Ботаничка.ru

Волошка

Волошка вважається оберегом від нечисті, а також їй приписують приворотні властивості. Молодим дівчатам потрібно її носити з собою, і тоді вони обов’язково зустрінуть свого коханого.

Волошка синя – Фактосвіт

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook