Що може завадити почати все з чистого аркуша?
- Страх осуду. Багато людей вважає за краще нічого не змінювати, оскільки бояться осуду. Бояться, що близькі замість слів підтримки скажуть: «Я тебе не впізнаю» або «Ти з глузду з’їхав». Або що оточення просто не зрозуміє і покрутить пальцем біля скроні.
Якщо вам знайомий цей страх, подумайте: якщо люди про вас говорять, то ви їм небайдужі. Вони вас помічають. Вони бачать вашу сміливість та готовність до ризикованих рішень – і це непогано.
Ви можете наперед підготуватися до того, що можуть сказати люди. І подумати про те, що ви могли б їм на це відповісти. Важливо, щоб ваші слова не звучали як виправдання, будьте тверді, спокійні та переконливі – і люди це відчують.
Притча. Якось мудрець намалював цятку і запитав: “Що ви бачите?”
2. Знецінення минулого досвіду. Не дійте імпульсивно “кинути все, обнулитися, забути все, що було до”. Ваш досвід – це частина вас, і він дуже цінний. Коли ви обираєте йти в новому напрямку, не спалюйте мости, а будуйте нові.
З чого почати свій шлях до змін?
Як змінити своє життя на краще і перестати проживати нескінченний день бабака?
- Зверніть увагу на можливості
Іноді ми настільки занурені у свої думки та переживання, що не помічаємо всіх тих можливостей, які є довкола нас. Навчання, поїздки, майстер-класи, різноманітні тренінги та заходи – це все можливості, які можуть допомогти вам зрозуміти, в якому напрямку почати свій новий шлях.
- Не бійтеся вчитися нового
Коли ми йдемо в нове, ми можемо почуватися незатишно, недосвідченими новачками, як у першому класі школи. Але ж вчитися нового – це зовсім не погано, а корисно та досить цікаво. Важливо вибрати собі правильного вчителя і знайти оточення, яке вас підтримує, з яким у вас спільні цілі.
У 65 років мама почала жити по-справжньому: їй допомогла фраза Андре Моруа
- Шукайте відповіді всередині себе
Згадайте, що вас запалювало раніше, від чого горіли ваші очі та завмирало серце. Можливо, життєві обставини змусили вас відмовитись від чогось, що вам по-справжньому подобалося. А зараз у вас другий шанс. Спробуйте пошукати натхнення в історії свого життя, можливо саме там на вас чекатимуть відповіді.
Автор – психолог Віталій Наумов