Багатий хімічний склад цієї ягоди подарував їй другу, народна назва – “кислий лікар”. Всі знають про те, наскільки велика користь журавлини для організму.
Цілющими властивостями володіють не тільки плоди цієї рослини, але і листя. Журавлина містить багато вітамінів, а також мікро – і макроелементи. Крім цього, у її хімічному складі присутні такі кислоти, як яблучна, лимонна і бензойна (завдяки цьому природному консерванту в ягоді надовго зберігаються корисні властивості).
Плоди журавлини володіють антимікробною активністю, тому її часто рекомендують використовувати як натуральний антибіотик при інфекціях нирок і сечового міхура. Поєднання корисних речовин, що містяться в журавлині, не дає можливість розмножуватися бактеріям всередині сечовивідних шляхів.
Багато хвороб шлунково-кишкового тракту починаються через попадання в організм бактерій класу Helicobacter pylori, у зв’язку з чим лікарі дуже часто призначають антибактеріальну терапію. Проте регулярне включення в раціон журавлини підсилює стійкість організму до шкідливих бактерій.
Антиоксиданти, що містяться в журавлині, захищають від дії вільних радикалів, запобігаючи розвиток ракових клітин в легенях і товстій кишці.
Вживання журавлини добре впливає на роботу головного мозку, сповільнюючи процес старіння і загибелі клітин, що знижує ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона.
Речовини, що містяться в журавлині, утворюють у ротовій порожнині захисне покриття, яке перешкоджає адгезії бактерій до зубної емалі і ясен, запобігаючи тим самим розвитку карієсу і пародонтозу.
Журавлина дуже корисна для жінок в період менопаузи. Вона допомагає позбутися від проявів таких неприємних симптомів, як припливи і почервоніння шкіри.
Журавлину потрібно вживати і тим, хто знаходиться на дієті. Вона допомагає видаляти з організму токсини, а також регулює обмін речовин.
Містяться в журавлині флавоноїди (природні антиоксиданти) аналогічні тим, які містяться в червоному вині, тому її необхідно вживати для зміцнення серцево-судинної системи. Сполуки, які є в журавлині, перешкоджають утворенню тромбів і добре впливають на кровоносні судини.
Ця ягода запобігає окисленню холестерину в крові, що знижує ризик виникнення атеросклерозу і засмічення судин бляшками.
Напої з журавлини прекрасно освіжають і втамовують спрагу. Їх також рекомендують вживати при простудних захворюваннях і пропасниці.
Помірне вживання журавлини при вагітності допоможе запобігти або усунути багато проблем зі здоров’ям, що підстерігають жінку в цей час. У період виношування дитини майбутня мати часто стикається з хворобами органів сечостатевої системи і нирок. Вживання напоїв на основі соку журавлини блокує поширення бактерій, згубно діє на мікроорганізми. А також протистоїть циститу, уретриту і пиелонефриту.