Запам’ятайте найкращі пози для здорового сну

Сон є однією з важливих складових як фізичного, так і психічного стану кожної людини. І оскільки ми проводимо уві сні третину свого життя, то дуже важливо знати пози, в яких найкраще спати.

Багато хто знає, що Японія славиться високим рівнем довголіття. І на це впливають не тільки правильне збалансоване харчування і хороші екологічні умови, ще з давніх часів японці використовували правильні пози для сну. Такою позою вважається положення на спині з підкладеним під потилицю невеликим валиком.

Сучасною медициною доведено, що коли людина спить на спині, то шия і поперек у неї не напружуються, а руки і ноги розслаблюються. Ця поза добре підходить для людей, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи та органів дихання, а також варикозом і проблемами травної системи. Сон на спині вважається також позою молодості, бо в такому положенні м’язи обличчя розслабляються, шкіра розгладжується, перешкоджаючи утворенню нових зморшок.

Корисною ця поза вважається і для чоловічого здоров’я, бо саме в цьому положенні статеві органи забезпечуються кров’ю, що призводить до покращення потенції.

Під час сну на спині підборіддя не повинне упиратися в груди. Зазвичай це відбувається, якщо застосовується занадто висока подушка. Інакше при такому положенні здавлюються хребетні артерії і порушується кровообіг. Це може призвести не тільки до головного болю, але і до інсульту.

Але поза «На спині» абсолютно не рекомендується жінкам, які знаходяться на пізніх термінах вагітності, а так само тим, хто страждає такою недугою, як хропіння. Категорично не можна спати на спині людям з синдромом нічного апное (зупинка дихання уві сні).

Найкращою позою для сну після положення на спині, є поза на лівому боці. Таке положення збільшує шанси шлунковому соку залишитися в шлунку, а не потрапити в стравохід. На відміну від цього положення, сон на правому боці може викликати печію, посилюючи при цьому неприємний запах з рота.

Слід врахувати, що після прийому їжі, краще спати на спині або на лівому боці. Так буде мінімізовано вплив на шлунок. Це необхідно для нормалізації процесу травлення.

У позі «На лівому боці» необхідно враховувати правильне положення рук, які повинні бути витягнуті уздовж тіла. Якщо ж незручно тримати в такому положенні руки, то слід обійняти другу маленьку подушку. Положення ж рук «Під подушкою» може привести до болю у шийному відділі або ж спровокувати почуття оніміння.

Важливе і положення ніг під час сну на лівому боці. Вони повинні бути витягнуті так, щоб стегна були розташовані одне під іншим, інакше буде викривлятися хребет. Прислухавшись до цих порад, можна якісно відпочити, не нашкодивши своєму здоров’ю.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook