Холецистит та запалення жовчовивідних проток — неприємне явище. При захворюванні жири, що потрапляють в організм з їжею, погано перетравлюються, внаслідок чого людина відчуває дискомфорт. Все це супроводжується болями та спазмами. На початкових стадіях симптоми можуть бути відсутні, що ускладнює правильну діагностику.
Якщо останнім часом ви часто відчуваєте тяжкість у кишківнику, страждаєте на відрижку та швидко втомлюєтеся протягом дня, варто негайно звернутися до гастроентеролога, який поставить діагноз та за потреби призначить ліки від запалення жовчного міхура. Купити якісні препарати можна в «Аптеці Доброго Дня» — досвідчені провізори підкажуть, чим можна замінити той чи інший засіб у разі відсутності необхідного.
Холецистит: як розпізнати
Холецистит — досить поширене захворювання. За даними статистики, на нього страждають приблизно кожна четверта жінка віком від 45 років. Чоловіки ж хворіють удвічі рідше. Останніми роками запалення жовчного часто діагностується у молоді. Причиною стають неправильне харчування, стрес, малорухливість, відсутність фізичного навантаження.
Запалення жовчного зазвичай супроводжується відчутними симптомами:
- нудота;
- дискомфортні відчуття у правому боці;
- гіркота в роті;
- порушення сну;
- порушення випорожнень;
- відрижка;
- біль та спазми у правому підребер’ї.
Рідше трапляється свербіж шкіри, а також пожовтіння шкіри або склер. Лікуванням холециститу нехтувати не варто — це загрожує небезпечними ускладненнями, як-от панкреатит, холангіт, навколоміхуровий абсцес та навіть сепсис.
У чому полягає лікування холециститу
При запаленнях жовчного найважливішу роль відіграє спеціальна дієта. Її дотримання дозволяє знизити навантаження на біліарну систему, відрегулювати активність жовчного міхура, нормалізувати відтік та утворення жовчі.
При холециститі варто негайно виключити з раціону:
- копчене та гостре;
- мариновані продукти;
- смажене та жирне;
- шпинат, редис;
- бобові;
- гриби;
- цибулю, часник;
- алкогольні напої;
- газовані напої;
- кондитерські вироби;
- каву;
- фастфуд та напівфабрикати.
Їсти потрібно невеличкими порціями, не менше як 5–6 разів на день, бажано у той самий час. Крім спеціальної дієти гастроентеролог обов’язково призначає препарати, що знімають запалення жовчного міхура.
До списку ліків можуть входити холеретики та холекінетики, знеболювальні та спазмолітичні препарати. Все це можна купити без рецепта, проте провізори аптеки «АДД» рекомендують обов’язково отримати консультацію лікаря, а не займатися самолікуванням. На додаток до призначених препаратів в «Аптеці Доброго Дня» вам допоможуть підібрати хороший вітамінно-мінеральний комплекс, адже обмеження в харчуванні можуть позначитися на рівні цих корисних компонентів в організмі.
У комплексну терапію холециститу також входять різні процедури — УВЧ-терапія, електрофорез, фізіотерапія. Якщо хвороба запущена, призначене лікування може виявитися неефективним — у цьому разі єдиним розв’язанням проблеми стає видалення жовчного міхура. Тож із походом до гастроентеролога затягувати не варто.