Таке неприємне захворювання, як геморой, може виникнути не за роки, а буквально в один день, причому у молодих цілком спортивних жінок. Відбувається це під час пологів, точніше внаслідок тривалих переймів. Коли породілля тужиться, виштовхуючи дитину, напружуються не лише м’язи її матки і піхви, а й заодно з ними мускулатура товстого кишківника. В результаті з’являється геморой.
За статистикою у жінок, які не народжували, геморой буває у 5 разів рідше, ніж у тих, які народжували хоча б один раз. При цьому відіграє важливу роль і віковий критерій: при вагітності в 30 років захворювання діагностують у 3 рази частіше, ніж при вагітності у 20 років.
Боротися з гемороєм потрібно починати негайно, не залишаючи цю справу на потім, коли ви повернетеся з пологового будинку, коли стане менше клопоту з малюком і т. д. Ще збираючи сумку в пологовий, порадьтеся з лікарем про доцільність взяти з собою тюбик будь-якої мазі проти геморою. Зазвичай ними можна користуватися відразу ж після пологів щодня, дотримуючись зазначених в інструкції інтервалів.
Існує безліч народних рецептів лікування геморою. Більшість з них полягає у вживанні різних сумішей. Але вони не завди підходять матерям, які годують груддю і можуть бути небезпечними для малюка. Адже речовини можуть передаватися через молоко дитині і завдати їй шкоди. Тому для годуючих мам залишається не так багато способів відновити своє здоров’я, не нашкодивши малюкові, – це спеціальна гімнастика, ванни і свічки.
Щоб повернути вени в початковий стан, доведеться викроїти час і сили на регулярну гімнастику і навіть йогу. До речі, ці вправи допоможуть вам відновити і тонус матки і піхви після пологів, а також мускулатуру сідниць і пресу. Ці завдання теж не варто відкладати на потім: оскільки розтягнута шкіра і атрофовані м’язи можуть дуже швидко «звикнути» до свого розслабленого стану і повернути їх потім до норми можна буде тільки ціною набагато наполегливіших тренувань або навіть хірургічним шляхом.
Як стверджують фахівці, найбільший ефект в профілактиці і лікуванні геморою дають плавання, їзда на велосипеді, веслування. Шкода тільки, що молодій мамі все це навряд чи доступно за часом. Тому слід звернути увагу на вправи, які можна робити вдома.
Робіть вправи
Ось комплекс вправ, які потрібно робити 1-2 рази на добу, бажано після сну і перед сном.
- Сядьте на стілець, ноги зігніть у колінах і схрестіть під стільцем. Максимально стискайте сідниці 15-20 разів.
- Стискайте сідниці, лежачи на боці на рівній поверхні 10-20 разів.
- Робіть “Берізку” (стійка на плечах) 1-3 хв, поперемінно витягуючи і стискаючи ноги у колінах. Зігнуті коліна намагайтеся опустити якнайнижче до голови.
- Ляжте на спину, підніміть одну ногу під кутом 45 градусів, потім по черзі повільно піднімайте і опускайте ногу, не торкаючись підлоги.
- Ляжте на підлогу, підніміть вгору руки, відірвіть таз від підлоги і тримайте, доки відчуєте напруження м’язів. Повільно піднімайте та опускайте по черзі ноги. Повторюйте по 3-4 рази.
- Ляжте на підлогу, розведіть руки в сторони, оберніть долонями донизу. Повільно піднімайте разом обидві ноги вгору під кутом 45 градусів до підлоги. Зафіксуйте у цьому положенні на певний час. Повторіть кілька разів.
У кожного другого – «панська» хвороба, або Прихована правда про геморой
Прислухайтеся до порад
Також після пологів вам варто дотримуватися таких порад
- Якщо з1явився геморой, негайно зверніться до лікаря на консультацію. Не відкладайте візит!
- Утримайтеся від піднімання важкого і від важкої фізичної праці.
- Менше часу проводьте на ногах. Якщо доводиться довго стояти, час від часу стискайте сідниці.
- Намагайтеся голосно не розмовляти і не сміятися або робіть це сидячи.
- Деякий час підмивайте задній прохід тільки холодною водою.
- Приймайте теплі сидячі ванни. Можна додати відвар ромашки, кори дуба, хвоща польового, листя суниці.
- Щодня після пологів робіть свічки з сирої картоплі на ніч. Це один з найстаріших методів проти геморою.
- Не допускайте закрепів.
Post Views: 24