Багато жінок вважає, що варикозне розширення вен – всього-на-всього косметичний дефект, вони навіть не підозрюють, наскільки це серйозна проблема.
Так, приміром, наслідками цього захворювання в майбутньому можуть стати трофічні виразки, які довго не минають, екземи і, окрім того, імовірність виникнення небезпечної для життя кровотечі. Воно може виникнути після незначного пошкодження стоншеної і спаяної з розширеною веною шкіри після перегрівання на сонці, в сауні, при сильному фізичному напруженні.
Виділяють певні групи ризику людей, схильних до цього захворювання: люди з відповідною спадковістю і ті, хто змушений тривалий час проводити на ногах, особливо в непорушній позі (приміром, на роботі).
Але навіть якщо ви не належите до групи ризику, ніколи не варто забувати про постійний догляд за ногами і профілактику цього захворювання, тим більше, що ці дві процедури прекрасно поєднуються. Профілактика варикозної хвороби може принести багато приємних відчуттів. Але якщо ви певною мірою уже страждаєте через захворювання, вам конче потрібна кваліфікована допомога лікаря-флеболога.
1. Першою сходинкою в профілактиці захворювання і лікуванні є застосування компресійної білизни, до якої належать гольфи, панчохи, колготки; також потрібно давати ногам більше відпочинку і виконувати рекомендації стосовно щоденного догляду та гімнастики.
2. Ванночки для ніг треба робити прохолодні, тому що гаряча вода послаблює судини. Корисні контрастні ванни (остання – обов’язково холодна, а не гаряча). І не забувайте про гелі проти варикозу.
3. Дуже ефективно знімають втому і неприємні відчуття легке погладжування ніг. Робіть це якомога частіше.
Велику кількість ефективних засобів проти варикозного розширення вен пропонує вам аромотерапія.
– Кипарис, чайне дерево, мирта. Поліпшує мікроциркуляцію крові олія кипарису, чайного дерева чи мирти. Додавайте по краплі олії до 30 г крему і легкими масажними рухами втирайте склад у шкіру ніг. Потім полежіть десь із півгодини з трохи піднятими ногами.
– М’ята, мирта, герань. У літню пору хороші ванночки з олією м’яти перцевої, а восени та взимку – з олією мирта та герані. Для того щоб ефірні олії розчинилися у воді, їх спершу вводять у йогурт чи вершки, потім “розбивають” під струменем води. Для ванни знадобиться 15 крапель.