Їх не лише треба підливати, вони лікують або Як вирощувати ліки на підвіконні

Віддавна є традиція вирощувати в оселях вазони. Найбільш популярними серед них є каланхоє й алоє. Та мало хто знає, що йдеться про лікувальну сировину! Відомий травознай Север’ян Боровик поділився рецептами з цілющих вазонів.

–То від яких проблем зі здоров’ям допомагає каланхоє?

–Ця рослина має антисептичні й протизапальні властивості, сприяє швидкому очищенню ран і виразок від некротичних тканин, прискорює їх епітелізацію, – розповідає травознай Север’ян Боровик.

– Тож втрачати таку цінну сировину не слід. Зокрема, сік каланхоє застосовують для лікування ран (що довго не гояться), трофічних виразок гомілки, при пролежнях, гнійних процесах, що супроводяться відмиранням тканин. Притім рани і виразки спочатку обробляють, тоді на неушкоджену шкіру довкола наносять тонкий шар вазеліну, накривають 3-4 шарами марлі, змоченої соком рослини, і накладають пов’язку. Таку процедуру повторюють щодня. При опіках, виразках і гнійних ранах місцево застосовують і кашку зі свіжого листя рослини.

Сік каланхоє можна приготувати в домашніх умовах. Для цього листя і наземну частину стебла промивають у проточній воді, витримують сім діб у темному місці при температурі 5-10 градусів, пропускають через м’ясорубку (обов’язково перед тим прокип’ятити), відтискають через густу тканину, залишають на одну-три доби при температурі 4-10 градусів. Тоді фільтрують. Зберігати можна в холодильнику протягом тижня.

Якщо ж плануєте сік каланхоє зберігати довше, тоді розведіть його зі спиртом у співвідношенні 5:1. У такому вигляді ліки можна зберігати в холодильнику близько року.

І ще одне, перед збором листя рослину не слід поливати протягом тижня.

– А в чому лікувальна сила алоє?

– Сік цієї рослини п’ють по одній чайній ложці 2-3 рази на день за півгодини до їди, як послаблювальний та жовчогінний засіб, при ентероколіті, гастроентериті та хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, для підвищення стійкості організму до інфекційних захворювань.

При гострому риніті слід закапувати ніс (по 5-8 крапель).

При туберкульозі і виразці шлунка допоможе такий засіб: свіжий сік алоє слід змішати зі свинячим чи гусячим смальцем, вершковим маслом, медом та порошком какао (у співвідношенні 3:20:20:20:20). Столову ложку суміші додати до склянки гарячого молока й випивати по півсклянки двічі на день.

Сік алоє допомагає й при лікуванні опіків, гнійних ран, лишаїв і трофічних виразок, при туберкульозі шкіри, вовчанці, променевому дерматиті голови. Для цього сировину треба наносити тонким шаром на уражену поверхню 2-3 рази на добу (накрити при цьому марлевою серветкою).

Зауважте, вживати ліки з алое протипоказано в останні місяці вагітності, при гемороїдальних та маткових кровотечах, при запаленнях печінки, нирок та сечового міхура.

Перед застосуванням будь-яких засобів народної медицини проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook