Українців по праву вважають нацією хліборобів, але ми є й нацією чи не найбільших хлібоїдів. Асортимент хлібобулочних виробів в Україні налічує більш ніж тисячу найменувань та постійно розширюється.
БІЛИЙ. Купуючи білий хліб, краще вибирати сорти з борошна грубого помелу. В такому хлібі збереглося набагато більше корисної клітковини, яка поліпшує процес травлення, зменшує калорійність. Такий хліб зміцнює серцево-судинну систему і навіть знижує рівень холестерину в крові та сприяє профілактиці онкологічних захворювань кишківника.
ЖИТНІЙ. У житньому борошні міститься набагато більше корисних речовин, він сприяє більш швидкому виведенню канцерогенів і інших шкідливих продуктів обміну речовин з організму. У порівнянні з білим хлібом він менш калорійний, рекомендований при цукровому діабеті, ожирінні і недокрів’ї. Щоправда, людям із захворюванням травної системи про доцільність вживання такого хліба потрібно порадитися з лікарем.
ВИСІВКОВИЙ. Висівки містять клітковину, вітаміни і цінні білки. Допомагають зміцнювати імунітет і виводити з організму алергени й токсини. У хлібі з висівками міститься досить багато нікотинової кислоти, яка захищає організм від розвитку шлунково-кишкових захворювань і надмірної ваги.
ІЗ ДОДАТКАМИ. Сорти хліба, які містять зерна гречки, вівса, проса, насіння соняшника та льону, цибулю, паприку, гарбуз, моркву тощо корисні, але тільки у тому разі, коли хліб випечений з борошна грубого помелу. Тоді у ньому міститься клітковина, деякі вітаміни, залізо, білки.
БЕЗДРІЖДЖОВИЙ. Хліб на хмелевій заквасці містить всі незамінні амінокислоти, вуглеводи, клітковину, вітаміни B1, B7, РР, мінеральні речовини та мікроелементи, які беруть участь в утворенні унікальних ферментів. Такий хліб має протизапальну, жовчогінну дію, а ще йому приписують полегшення менструального болю.