жити

Якщо є вибір, я не хочу, щоб вибирали за мене

Ви задоволені своїм життям? А воно точно "ваше"? Чи дійсно ви його обрали? Прочитайте цю коротеньку історію і задумайтеся.

Вибір це про те, що я беру на себе відповідальність. Вибір у стосунках, вибір у роботі, вибір у діях. Кожен свій крок я розумію, бачу наслідки та усвідомлено йду у потрібному напрямку.

Коли я можу йти в потрібному напрямку? Поміркуймо. Ну, напевно, коли в мене є сила і енергія кудись рухатися. У мене є сміливість зробити свої кроки у своє життя. Не те, яке мені нав’язало суспільство, друзі чи батьки, а у своє життя, в те життя, де мені добре і спокійно, навіть якщо комусь це моє обране життя не подобається.

Як у клітці: переконання, які заважають жити

З дитинства хлопчику Сашкові не давали робити вибір:

– Сашко, додому!
-Мамо, я зголоднів чи змерз?
– Тобі пора спати.

Батьки вирішували за нього (не давали йому вибору), з якими хлопчиками дружити, куди піти вчитися, що їсти, які гуртки відвідувати. І у хлопчика Сашка зникло природне відчуття своїх потреб, він не знав, чого хоче, і які цілі ставити. Мама сказала йти на юридичний – пішов на юридичний. Мама сказала одружитися з цією дівчинкою – одружився.

Його життя у нього немає

І ось хлопчику Саші вже 40 років, і він не розуміє, чому йому так погано, чому на роботу не хочеться йти, чому додому не хочеться повертатися. Насправді все просто, його життя у нього немає, і він не вибирав жити своїм життям жодного дня. Хоча ні, скоріше у нього були вилазки з друзями-хуліганами, про яких мама і дружина мало знала. Кілька днів у житті він все-таки наважився пожити, швидше за все в алкогольному стані.

І тут, щоб піти у своє життя треба зрадити найближчу і рідну людину – маму, адже вона так про мене дбала (хоча ви, думаю, розумієте, що тут ідеться взагалі не про турботу).

І це теж вибір: відокремитися, мати сміливість вибрати своє життя зі своїми бажаннями. А ще це про відповідальність за своє життя. Взяти у мами відповідальність за рішення у своєму житті та відповідати за наслідки цих рішень.

І коли ми починаємо брати своє життя в свої руки, дивним чином з’являються свої бажання і сили на них. Вибирати ту, роботу яка цікава, вибирати ту жінку, яка подобається і з якою щасливий, вибирати те життя, де добре.

Авторка – психологиня Лілія Нагаєва

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook