лгбтк+

Якщо дитина вважає себе ЛГБТК+. Поради, як реагувати батькам

Як реагувати батькам, якщо дитина вважає себе ЛГБТК+ , тобто нетрадиційної сексуальної орієнтації? Як порозумітися з дитиною?
На національну гарячу лінію для дітей та молоді надходять багато запитів від підлітків на тему сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Тож, сьогодні ми спробуємо висвітлити цю тему та дати певні поради для кращої комунікації з дитиною.⠀

Що таке ЛГБТК+?⠀

ЛГБТК+ – це слово сформоване із перших літер слів, що позначають лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та квір-людей.
Сексуальна орієнтація визначається як постійний емоційний, романтичний, сексуальний чи чуттєвий потяг індивіда до інших людей певної статі. Різновидами сексуальної орієнтації є гетеросексуальність, гомосексуальність, бісексуальність чи пансексуальність тощо. Важливо зазначити, що всі види сексуальної орієнтації є різновидом норми та не вважаються психічним відхиленням.
Наша сексуальна орієнтація формується під впливом багатьох факторів. Це й певні фізіологічні особливості, й соціальні. Вчені не мають допоки єдиної думки, чому певні люди мають таку орієнтацію, а інші – протилежну. Тож, загалом можна казати про певну сукупність факторів. Важливим буде наголосити, що вплив соціальних факторів – це вплив певних травмуючих ситуацій, але мова не йде про підказки зі сторони друзів чи інтернет-середовища тощо.
Сексуальна орієнтація формується незалежно від тенденцій і це не є чимось новим для суспільства. Таке явище описувалось ще в стародавній літературі та не було чимось ненормальним. Багато відомих людей мали відмінну від гетеро орієнтацію й це можна прочитати в їхній біографії.
Але пам’ятаємо, що підлітковий вік є справді часом експериментів та пошуків, і людина може змінити думку.⠀
  • Що підлітки хочуть знати про секс і як із ними про це говорити

Як реагувати, якщо дитина вважає себе ЛГБТК+?⠀

  1. Незалежно від того, як ви ставитесь до цього явища, дитині важливо бути почутою та бути прийнятою. Батьки чи піклувальники мають безумовно любити та дбати про дитину. Тож, важливим буде сказати, що ви її любите, а усе інше можна залишити на потім.
  2. Не робіть швидких висновків. У підлітковому віці тінейджери/ки самі можуть не знати, чого б їм хотілося та що подобається. Дайте час дитині побути з цим. Але звісно, не акцентуйте увагу на тому, що це може/має змінитися й це просто “підліткові забавки”. У будь-якому випадку дитина може мати серйозні почуття, їй може боліти це питання. Будь обережні, поважайте почуття своєї дитини.
  3. Якщо вам важко бути з цим, ви не можете зрозуміти дитину в цьому, це також є нормальним. Речі, які є незнайомими для нас, можуть дуже нервувати та лякати. Будьте чесними з дитиною. Скажіть, що ви її любите, але не розумієте. Водночас ви готові спробувати знайти спільну точку зору. Завжди гарний варіант – сходити разом до психолога/психотерапевта.
  4.  Читайте літературу, якщо виникають питання. Психологиня Марина Діденко рекомендує книгу «Відповіді на прості питання».
  5. Якщо вам потрібна підтримка в цьому питанні, телефонуйте на Національну гарячу лінію для дітей та молоді: 116 111, 0 800 500 225, Telegram: @CHL116111, Instagram: @childhotline_ua
У такій ситуації може бути важко і дитині, і дорослим. Але в ваших силах зробити маленькі кроки для того, аби зберігти добру комунікацію та бути для дитини тією людиною, яка завжди зрозуміє.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook