Здоров'я та краса Сам собі лікар

У спеку допоможе …грілка

Про холодне пиво лікарі рекомендують забути до осені. Цей напій збільшує щільність крові, змушує серце битися частіше, підвищує артеріальний тиск.

Що потрібно робити, щоб не підсмажитися під літнім сонцем?

Пам’ятаймо про термос!

Чи замислювалися ви коли-небудь, чому багато жителів спекотних країн вбираються у теплі халати, накривають голови щільними хустками або закутують у паранджу? Саме так вони й рятуються від літньої спеки.
Виявляється, теплий одяг є своєрідним термосом і діє як охолоджувач. Під щільним покривом тіло сильно пітніє, і краплі поту охолоджують його, а одяг не дає можливість спеці проникнути до тіла.
Напевно, це не найкращий спосіб уберегтися від спеки, приміром, європейцям. А тому оптимальний варіант – бавовняний або лляний просторий одяг світлих кольорів. Він чудово вбирає піт і добре вентилюється.

П’ємо гарячий чай
Ще одна, здавалося б, безглузда звичка населення жарких країн: пити гарячий чай у будь-яку пору року, особливо влітку. Ми традиційно вживаємо цей напій узимку, до того ж саме щоб зігрітися. А ось в Азії переконані, що чай дає зворотний ефект. У спеку кров гусне, і її треба «розбавляти», а чай – ідеальний та найдоступніший для цього засіб.
Про холодне пиво лікарі рекомендують забути до осені. Цей напій збільшує щільність крові, змушує серце битися частіше, підвищує артеріальний тиск. Усе це може спровокувати навіть гіпертонічний криз. До того ж пиво, як і будь-який спиртний напій, має властивість затримувати рідину в організмі й робить спеку для людини нестерпною.
Бочки з квасом теж, на думку медиків, бажано обходити: квас впливає на організм майже так само, як пиво. До переліку заборонених улітку напоїв потрапили гранатовий і темний виноградний соки, які також ущільність крові. Набагато корисніше пити охолоджені соки з кислуватим смаком. Світлий виноградний, апельсиновий, грейпфрутовий підійдуть у літню пору ідеально.

З кондиціонером обережно
Багато хто в спеку рятується за допомогою кондиціонерів. Це, поза сумнівом, корисний винахід людства, але, як і будь-яким іншим побутовим приладом, користуватися ним потрібно обережно.
Занадто холодне повітря у квартирі або офісі, коли на вулиці спека, може спровокувати елементарну застуду і, що ще гірше, ревматичні болі в переохолоджених м’язах, особливо шийного відділу. Тому, якщо на вулиці навіть плюс сорок, температура в приміщенні або машині не має бути нижчою від найбільш комфортної для людини, тобто +21 °С.

Їмо рибу з овочами
Їжа в спеку має бути легкою. М’ясо постарайтеся замінити вареною рибою, а гарнір – свіжими овочами. Корисно стримувати свій апетит. У спеку протипоказані всякі тістечка і торти. Відмовтеся від їжі й перед сном, інакше будете пітніти й мучитися всю ніч.

Спимо з грілкою
Полегшити страждання в задушливу безвітряну ніч, виявляється, теж можна. Не треба кутатися у вологі простирадла, як це роблять деякі люди. Ліпше мокре простирадло повісити на вікно. Перед сном бажано провітрити приміщення, а самому прийняти прохолодний душ.
Якщо ж і це не допомагає, можете скористатися… грілкою. Наповніть її водою і помістіть у морозильну камеру. Вночі покладіть грілку з льодом на ліжко – це знизить температуру в спальному приміщенні на два-три градуси!

Дата публікації: 15.06.2017 img Поділитися