Як пережити спеку людям з високим та низьким тиском

Багато людей важко зносить спеку, а особливо якщо є проблеми з тиском: у гіпотоніків він ще дужче опускається, а в гіпертоніків, навпаки, росте. Що робити, щоб пережити спеку, читайте далі.

Ідеальний тиск для будь-якої людини дорівнює показнику 110/60 до 120/80. Але люди, які такого тиску не мають, гіпотоніки та гіпертоніки, зазвичай у спеку потерпають ще більше. Якщо тиск низький, то він падає ще нижче, якщо високий – ще скаче. Ми розповімо, чому падає або росте  тиск у спеку і що робити в такій ситуації.

Чому тиск падає у спеку?

Високу температуру повітря зносить погано багато людей. Найважче доводиться гіпертонікам і гіпотонікам. Для перших — це стрибки тиску вгору, які супроводжуються цілим спектром негативної симптоматики. Взагалі, кращий клімат для гіпертоніків там, де немає спеки.

А у гіпотоніків артеріальний тиск різко падає, що призводить до слабкості, шуму у вухах, помутніння свідомості, сильного головного болю, больового синдрому в ділянці серця, нудоти і інших негативних симптомів.

Як показує медична практика, артеріальний тиск часто падає через перепад температури, зокрема в спеку, в сильний холод.

Ознаки низького тиску у спеку:

  • Знесилення апатія, необґрунтована втома.
  • Нудота, може бути блювота.
  • Болять скроні і потилиця.
  • Важко дихати, здається, що не вистачає повітря, внаслідок чого виникає панічний стан.
  • Підвищене потовиділення, порушення зорового сприйняття, оніміння рук.
  • Підвищена дратівливість, неуважність.
  • Іноді можлива втрата свідомості.

При різкому зниженні артеріального тиску, необхідно піднімати його всіма доступними засобами, оскільки ускладнення такого стану можуть бути серйозними і небезпечними для життя людини.

На тлі спеки в’язкість крові збільшується, судинні стінки втрачають свій тонус, організму не вистачає кисню, відбувається зниження адаптаційних механізмів – ось чому в спеку артеріальний тиск знижується.

низький тиск

Що робити при низькому тиску?

Варто відразу сказати, що лікування артеріальної гіпертонії і гіпотонії, завжди має бути комплексним. Терапія передбачає оздоровчу дієту (вживання виключно дозволених продуктів), оптимальні фізичні навантаження (їзда на велосипеді, плавання), регулярний прийом ліків.

Якщо тиск впав несильно, гіпотонік може випити одну чашку кави, але не більше. Оскільки цей напій у великих кількостях негативно впливає на роботу серцево-судинної системи.

Протягом дня рекомендується дихати животом. Чому так? Лікарі стверджують, що одна з причин зниження тиску – це защемлення якої-небудь ділянки судинної системи внаслідок м’язової напруги.

Тому якщо робити дихальну гімнастику за допомогою повільних глибоких вдихів і видихів, то це допоможе розслабити м’язовий корсет, а артеріальний тиск підвищиться.

Поради для гіпотоніків у спеку

  1. Пити кожні 80-90 хвилин по 250 мл звичайної негазованої води. Якщо кров занадто густа, то тиск опускається, оскільки кров повільно рухається по судинах, тому потрібно пити якомога більше води, щоб розрідити кров.
  2. Контрастний душ нормалізує артеріальний тиск. Така проста процедура підійде не тільки гіпотоніків, але і гіпертоніків. Контрастні водні процедури збільшують тонус судинних стінок, внаслідок чого нормалізується тиск.
  3. Замість кави випити освіжаючий фреш. Однозначно кава здатна максимально швидко підвищити показники тиску, але якщо причина на тлі спеки – нейроциркулярна дистонія, то кофеїн, потрапивши в організм, знизить тиск ще більше.
  4. Масування судин. Під час спеки організму людини не вистачає кисню, а судинні стінки втрачають свій тонус. Підвищити тиск допоможе ходьба, оскільки під час руху працюють не тільки м’язи нижніх кінцівок, але і волокна судин крові.
  5. Якщо день обіцяє бути спекотним, то відразу після сну можна прийняти такий «напій» — в склянку додати 10 крапель елеутерококу або женьшеневу настоянку, приймати натщесерце. Тривалість 2-4 тижні.
  6. При гіпотонії важливе значення має раціон, оскільки від продуктів залежить не тільки склад крові, але і здоров’я судинних стінок. Потрібно включити в своє меню печінку, спеції, різні ягоди, овочі, сезонні фрукти.

високий тиск

Що робити при високому тиску?

Спека при гіпертонії негативним чином впливає на людину, призводить до серйозних порушень і збоїв у роботі організму. У спекотну погоду гіпертоніки не повинні займатися самолікуванням і при виникненні нездужання, необхідно відвідати лікаря.

Всі препарати, які раніше рекомендував лікар, завжди повинні бути з собою. В обов’язковому порядку завжди носити з собою невеличку пляшечку з водою. При цьому важливо пам’ятати, що пити воду потрібно з розумом.

Зловживання рідиною може призвести до набряку ніг, задишки. А при малому споживанні води підвищиться в’язкість крові, зросте ймовірність тромбоутворення в кілька разів, як і збільшиться ризик розвитку інфаркту або інсульту.

Враховувати треба всю рідину: перші страви, компот, сік, чай, мінералку і так далі.

Поради для гіпертоніків у спекотну погоду

  • Не забувати приймати необхідні ліки.
  • Не можна знаходитися на пекучому сонці тривалий час.
  • Знизити тиск допоможе трав’яний лікувальний чай (збір можна придбати в аптеці).
  • Влітку рекомендується носити одяг світлих відтінків, обов’язково одягати головний убір.
  • Ідеальний час для прогулянки – це до 11 годин ранку і після 17 вечора.
  • Уникати різкого перепаду температури. Наприклад, не можна після спекотної вулиці приймати холодний душ.
  • Виключити зі свого способу життя будь-які фізичні навантаження. Ходьба повинна бути повільною і неспішною, місця краще вибирати затінені; а про заняття спортом на сонці і зовсім треба забути.

Крім цього виключити із свого раціону алкогольні напої, смажені і копчені страви, жирну їжу. Краще віддати перевагу свіжим соковитим фруктам, овочам, прохолодним фруктовим напоям. Обов’язкова жорстка і цілеспрямована дієта при гіпертонічній хворобі.

У літній час, як правило, лікарі переглядають дозування медикаментозних препаратів, кратність їх прийому, щоб підвищити якість життя пацієнта під час спеки.

У ряді ситуацій, якщо у пацієнта на фоні артеріальної гіпертензії виявлена підвищена в’язкість крові, в обов’язковому порядку рекомендуються препарати для розрідження крові, які запобігають утворенню згустків.

Джерело: poradnuk.com

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook