Здоров'я та краса Схуднення

Якою має бути нормальна вага після 50 років?

Важливо пам’ятати, що вага протягом життя трансформується, але тримати її в межах норми можна і потрібно. І ось я це робити правильно…

Вага після 50, на жаль, часто зростає навіть у здорових жінок, які стежать за собою. Починаються виснажливі спроби повернути вагу в норму, дієти, фітнес. Друга сторона медалі – жінка махає на себе рукою та кидає боротися за гарну фігуру. Обидві сторони однаково далекі від ідеалу.

У юності жінки часто можуть їсти що хочуть і не поправлятися, а у 50 років все інакше. Метаболізм уповільнюється і все, що з’їдається понад норму, відкладається на боках, животі та іншому тілі. Рухливість із роками також стає нижчою, це швидко відбивається на вазі. Третя причина – гормони. Перебудова організму, пов’язана зі зменшенням естрогенів, призводить до старіння шкіри, дефіциту статевих гормонів. Цей дефіцит компенсується жиром.

Яка вага нормальна?

Є таблиці, за якими можна визначити свою ідеальну вагу в тому чи іншому віці. Діапазон цифр широкий, необхідно враховувати різні нюанси. Гнатися за нижньою планкою – витівка не для всіх, а й перевищувати верхню – не варто.

Щоб розрахувати свою вагу, можна скористатися простим рівнянням – (Ріст – 110) * 1,15.

Дуже важливий і тип тілобудови, що визначається по зап’ясті. Виміряйте його та зіставте показники:

Каким должен быть нормальный вес после 50 лет с учётом вашего роста? - 3

Після 50 років цифра, отримана внаслідок зіставлення, множиться на 7 відсотків.

Пропонуємо приклад розрахунку для 50-річної жінки-астеніка, зріст якої становить 170 см.

(170 – 110) * 1,15 * 0,9 +7% = 66,4 кг.

Відхилятися від цієї ваги не рекомендується більш ніж на 10 відсотків будь-якої сторони.

Каким должен быть нормальный вес после 50 лет с учётом вашего роста? - 4

Схуднення у поважному віці

Навіть якщо ви виявили у себе значну зайву вагу за представленими показниками, сідати на жорстку дієту не варто. Ожиріння призводить до розвитку різноманітних серйозних захворювань і від зайвої ваги потрібно позбавлятися. Але робити це потрібно поступово.

Голодування та напівголодні дієти, виснажливі заняття у спортзалі – під забороною. Розрахуйте норму калорій та скоротіть її на 300 грам, робіть зарядку, розтяжку, плавайте чи виберіть інший вид помірної активності.

Пам’ятайте, що різке схуднення призведе до того, що вага швидко повернеться. Краще йти до мети повільніше, зате потім спокійно утримувати вагу в нормі.

Дата публікації: 15.02.2022 img Поділитися