Здоров'я та краса Краса

Які хвороби можна підхопити в салонах краси?

Недобросовісні працівники індустрії краси можуть нагородити вас… хворобами. За ваші гроші. Ось чим можна заразитися…

Побутує думка, що в салонах краси люди позбавляються недоліків у зовнішності, набувають охайного вигляду. Проте у лікарів-епідеміологів є підозра, що саме там їх пацієнти «купують» не лише послугу, а й вірус, грибок чи й важку недугу.

Медики застерігають: у салонах краси живе не лише прекрасне, а й інфекції.

Вірус гепатиту

Термін “гепатит” об’єднує ряд гострих і хронічних запальних захворювань печінки, але в салоні краси найбільш велика ймовірність зустріти його форми, що передаються інструментальним шляхом – гепатит B, С і D.

Якщо майстер не дотримується санітарних норм, використовуючи нестерильні голки, ножиці, бритви, для зараження достатньо мізерної кількості крові інфікованої людини (0,0001 мл). Щоб уникнути ризику – потрібно  використовувати особисті, або одноразові інструменти, не забуваючи про регулярні медичні обстеження і домашні експрес-тести на гепатит.

Грибок нігтів (оніхомікоз)

Грибкові ураження нігтів  поширені в усьому світі. За статистикою, від 10 до 25% українців страждають цим інфекційним захворюванням. Зараження в салоні може відбутися:

при перенесенні грибкових спор на нігтьову пластину через нестерилізовані інструменти;

при пошкодженні кутикули;

при нанесенні гелю або акрилового покриття на пошкоджений ніготь;

через шкіру рук і ніг.

Ретельно дотримуйтесь правил гігієни, використовуйте особистий манікюрний набір і звертайтесь лише до перевіреного  майстра.

Інфекції в манікюрі

Герпес

Пілінг, мезотерапію та інші процедури, що залишають мікротравми на шкірі обличчя, довіряйте тільки лікарю-косметологу. В іншому випадку є велика ймовірність підхопити вірус герпесу через погано оброблені інструменти.

При ослабленні імунітету вірус може викликати оперізуючий лишай. Один з методів профілактики герпесу при пошкодженнях шкіри – використання антисептичних засобів.

Золотистий стафілокок

Бактерії золотистого стафілокока викликають ряд найнебезпечніших гнійних захворювань шкіри: фурункули, абсцеси, флегмони та ін. Якщо на шкірі голови є мікротравми, заразитися можна навіть у звичайній перукарні. Саме тому забудьте про сумнівні придорожні перукарні і чужі гребінці: лише суворе дотримання гігієнічних норм і міцний імунітет врятують вас від інфекції.

При видаленні новоутворень на шкірі за допомогою лазера повністю відсутній контакт інструментів зі шкірою, що виключає можливість інфікування мікроранки і передачі гепатиту, ВІЛ-інфекції. Ця процедура стерильна.

Педикульоз

Зараження вошами –  педикульоз, у  деяких випадках він стає причиною серйозних хвороб: висипного і поворотного тифу.

Коростяний кліщ викликає у носія шкірний висип і сильний свербіж. Як і педикульозом, коростою можна заразитися через предмети загального користування (рушники або гребінці), тому якщо у вас виникли сумніви щодо чистоти перукарні – негайно покиньте її. 

Інфекції у косметолога

ВІЛ

Це питання ставлять собі і фахівцям чи не усі клієнти  косметологічних салонів: чи можна заразитися ВІЛ під час процедури? Поранення інструментом, на якому залишилася кров інфікованої людини, «обіцяє» невтішний прогноз. Але слід пам’ятати, що у зовнішньому середовищі вірус ВІЛ швидко гине – для цього йому достатньо 30 хвилин.

У групу ризику ВІЛ-інфекції потрапляють любителі експрес-манікюру, де майстри часто не встигають належним чином обробити інструменти. Саме тому не варто шкодувати часу та коштів на догляд за власним тілом у професіоналів, адже бажання заощадити  обійдеться значно дорожче.

Дата публікації: 24.10.2019 img Поділитися