Як зрозуміти, що у дитини гінгівіт?

Гінгівіт - запальне захворювання, що вражає слизову оболонку ясен. Особливо часто зустрічається гінгівіт у дітей у віці 6-13-років.

Чим небезпечне запалення ясен?

При відсутності лікування запальний процес проникає у глибші шари, переходить на кісткову тканину, що призводить до розвитку пародонтозу і пародонтиту, ослаблення і руйнування зв’язок. В результаті зуби починають розхитуватися, що може привести до їх втрати. Якщо інфекція проникає в кров, то вона розноситься до внутрішніх органів, що загрожує небезпечними наслідками. Не ігноруйте проблему. При виявленні перших ознак гінгівіту у дитини зверніться в центр пародонтології PerioCenter, записатися на консультацію можна за посиланням https://periocenter.com.ua/ua/services/likuvannya-gingivitu/. Своєчасно розпочате лікування гінгівіту допоможе уникнути небажаних ускладнень і зберегти здоров’я зубів.

Симптоми гінгівіту у дітей

Основна ознака запалення ясен – кровоточивість. Кров з’являється при гігієнічних процедурах, прийомі їжі та навіть без причини.

Можуть виявлятися й інші симптоми гінгівіту у дітей:

  • набряклість ясен, почервоніння або синюшність;
  • больові відчуття при чищенні зубів;
  • жовтий зубний наліт;
  • неприємний запах з ротової порожнини.

У деяких випадках підвищується температура, можливе загальне нездужання, каріозне пошкодження зубів.

Види гінгівіту у дітей

Залежно від причини, симптомів і тяжкості хвороби розрізняють кілька видів гінгівіту:

  • Катаральний. Найпоширеніший тип, який діагностують у 99% випадків. Протікає найбільш легко, симптоматика майже непомітна. Можливі свербіж і дискомфорт у яснах, болі при термічному та хімічному впливі, спотворення смаку.
  • Виразковий. Найважча форма. До загальних симптомів додаються ерозії та виразки, ясна стають рихлими. Відбувається загальна інтоксикація організму, що проявляється втратою апетиту, безсонням, капризами.
  • Виразково-некротичний. Виразки покриваються зеленувато-сірим нальотом, з рота йде гнильний запах. Збільшуються щелепні лімфовузли, підвищується в’язкість слини.
  • Гіпертрофічний. Внаслідок гормональних перебудов тканини ясен розростаються і закривають коронки. Зуби покриваються рясним нальотом. Утворюються фальшиві ясенні кишені.
  • Атрофічний. Зменшується об’єм ясен і оголюються зубні шийки. Виражені ознаки запалення відсутні, немає почервоніння і хворобливості.
  • Вірусний (герпетичний). Супроводжується утворенням хворобливих бульбашок, появою білого нальоту на язиці та підвищенням температури тіла до 39 градусів.

Лікування гінгівіту у дітей займає 10-20 днів. Залежно від форми хвороби та ступеня пошкоджень пародонтолог підбере оптимальні методи лікування ясен, які не тільки позбавлять від неприємної симптоматики, але й усунуть причину патології.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook