Майстер-клас Сад

Як зробити гойдалку своїми руками: створюємо міцну та надійну конструкцію

Навіщо йти в магазин, якщо можна зробити щось самостійно? Сьогодні ми розповімо, як зробити гойдалку своїми руками. І якщо на перший погляд це здається дуже складним, то не варто лякатися – все не так вже й важко.

Що слід знати

Для того щоб гойдалки були надійними, безпечними і дарували позитивні емоції, вони повинні бути добре закріплені. Якщо майбутні гойдалки будуть перебувати на відкритому просторі, де немає будь-якої несучої балки або дерева, то оптимальною опорою послужить конструкція з чотирьох попарно з’єднаних стійок. Попередньо стійки необхідно обробити антисептичним матеріалом, щоб уникнути гниття. Вони повинні надійно фіксуватися, наприклад, за допомогою розчину бетону, який необхідно залити навколо вкопаних стійок.

Основні моменти в створенні гойдалок

Відповідаючи на питання про те, як зробити гойдалки своїми руками, слід зрозуміти, що опори повинні розташовуватися на відстані близько двох метрів один від одного. Але все залежить від ширини сидіння: чим воно ширше, тим міцніше повинна бути несуча поперечина. Перекладина виготовляється з міцної деревини без дефектів – тріщин і сучків.

Кріпиться поперечина до стійок за допомогою спеціальних гвинтів для дерева, довжина яких складає близько 150 мм, або скобами. Безпосередньо до перекладини і буде приєднуватися сидіння. Саме кріплення повинне бути міцним, гнучким і надійним. Ланцюг з розміром ланки 2-2,5 см і перетином дроту 3,5 мм буде оптимальним вибором, тому він здатний витримати навантаження в 300 кг.

Гойдалки повинні бути надійними. Багато хто не завжди приділяє належну увагу надійності та міцності конструкції. У нашому випадку для кріплення буде використано чотири ланцюга, а це означає, що конструкція буде з хорошим запасом міцності. Виготовити сидіння можна з дощок і брусів. Для сидіння найкраще використовувати матеріал товстіший, близько 40-60 мм, а для спинки – не менше 20-30 мм. Сидіння і спинку кріпимо до брусів за допомогою гвинтів. Гвинти не повинні виходити із зворотного боку.

Кріпимо елементи

Для кріплення ланцюгів до сидіння необхідно використовувати нержавіючі гвинти з шайбами. Діаметр шайби повинен бути більше розміру ланцюга. Щоб збільшити термін служби гойдалок, всі дерев’яні елементи повинні бути надійно захищені від вологи і шкідників. Для цього їх необхідно покрити оліфою в два шари. Після нанесення першого почекайте його висихання і приступайте до покриття другим шаром. Ланцюг від корозії можна захистити, покривши її бітумним лаком. Є ще один перевірений спосіб: покриваємо ланцюг лляною олією і обпалюють паяльною лампою, після охолодження протираємо, щоб не забруднитися.

Джерело

Дата публікації: 27.09.2019 img Поділитися