знайти супутника

Як знайти супутника життя: потрібно виконати чотири умови

Хочете знайти супутника життя, але не вдається? Не там шукаєте... Щоб знайти собі пару, потрібно виконати чотири умови.

Хоча інтерес проживання в парі у багатьох країнах чомусь зменшується, для багатьох це досі важливо. Погляньмо, що сучасна соціальна психологія може сказати з цього приводу. У соціальній психології виділено чотири основні умови для появи у вашому житті супутника життя (подробиці можна знайти у чудовому підручнику «Соціальна психологія» Девіда Майєрса).

Що треба для того, щоб знайти супутника життя?

Територіальна близькість

Це – перша і важлива умова. Територіальну близькість треба розуміти правильно: це не проживання в одному під’їзді чи будинку. Це постійна взаємодія на одній території.

Звертаю вашу увагу: взаємодія. Якщо ви просто приходите в тренажерний зал, відпрацьовуєте свою програму і йдете, ви взаємодієте у кращому випадку з тренером. Інші відвідувачі тренажерного залу залишаються для вас не більше ніж предметами інтер’єру.

Необхідна саме взаємодія. Якщо ви займаєтесь у театральній студії, ви багато та активно взаємодієте з кожним із учасників студії. У цій взаємодії розкриваються погляди людини, її накатані шаблони поведінки, видно звички та інтереси. Зближення відбувається повільно, зате правильно – спочатку інтерес/потяг, потім емоційна близькість, а потім уже й до інтиму доходить. У результаті людям є про що говорити, зовсім невдалі варіанти відбраковуються ще на далеких підступах, мало розчарування та розбитих сердець.

На жаль, зараз справді велика проблема ось із такими місцями для повноцінної взаємодії. Зазвичай усе відбувається на роботі, адже у більшості людей у великих містах на проїзд і роботу йде майже весь вільний час. А вихідні зазвичай призначаються для відсипання та мінімальних справ по господарству.

Однак якщо ви шукаєте супутника життя, виходьте з інтернету та йдіть до людей. Займайтеся тим, що вам цікаво разом з іншими людьми. З високою часткою ймовірності ви зустрінете відповідну вам людину.

Прочитайте також: Кохана людина не рятує нас ні від чого: вона і не повинна рятувати

Фізична привабливість

Як показують дослідження (нагадую, подробиці – у «Соціальній психології» Майєрса), люди підбирають собі партнерів приблизно однакового рівня привабливості.

Зрозуміло, що привабливість – штука певною мірою умовна, але якщо ми візьмемо сто осіб, і попросимо ще тисячу людей проранжувати цю сотню за привабливістю, виявиться, що оцінки більш-менш сходяться. Іншими словами, кожен з нас дійсно має свій рівень привабливості. Очевидно, на рівні спинного мозку ми це розуміємо, тому й обираємо тих, хто нам більш-менш дорівнює.

Чи бувають винятки? Зрозуміло, бувають. Коли в справу вступає щось, крім фізичної привабливості. Очевидний приклад – фінансова забезпеченість можете підвищити привабливість навіть дуже потворного чоловіка. Причому не обов’язково партнерка такого чоловіка кривитиме душею, знаходячи його привабливим. У неї це може бути цілком щирою реакцією (про причини – пізніше).

Сімейні цінності і традиції: якими насправді були стосунки між козаками і жінками

Схожість установок

Часто кажуть, що подружжя має бути з одного соціального кола. Це не зовсім так. Важливо, щоб у подружжя збігалися установки або погляди на життя. Щоб вони вважали хорошим приблизно одне й те саме, щоб приблизно те саме засуджували.

Можливо, вихідці з одного й того ж соціального кола матимуть таку схожість установок, але це не обов’язково. Така подібність можлива в абсолютно різних за соціальним походженням людей.

Зрозуміло, не варто розуміти схожість установок як повну їхню ідентичність. Не буває людей, які були б ідентичними у всіх своїх поглядах. Достатньо, якщо погляди будуть більш-менш схожими.

Симпатія

Ми зазвичай вибираємо тих, хто виявляє симпатію до нас. Так, бувають збої, коли неприступна холодність пекельно приваблює, але це цілком зрозуміло і зовсім не суперечить тезі про симпатію.

Річ у тому, що ми любимо тих, чия поведінка так чи інакше нас винагороджує, або тих, хто асоціюється у нас із такою винагородою.

Ось приклад. Припустимо, у нас є дві дівчини приблизно однакової привабливості та юнак. Одна з дівчат виявляє до нього симпатію (тобто найбільш очевидно винагороджує), але він чомусь більше цікавиться другою дівчиною. Чому?

Тому що друга дівчина, як здається нашому героєві, винагородить його більше. Чим саме – не важливо. Можливо, друга має рудий колір волосся, а наш герой з якихось невідомих причин вважає, що руді неймовірно гарячі в ліжку. Можливо, у другої дівчини тато – декан і може допомогти юнаку з навчанням. Неважливо. Важливо, що друга обіцяє більше винагород, ніж перша. Ось вона й подобається більше, попри свою холодність.

Отже, якщо ви шукаєте супутника життя, почніть займатися чимось разом з іншими людьми (бажано, не роботою), поглядайте на тих, хто привабливий, не соромтеся демонструвати ваші погляди на життя і проявляйте симпатію до тих, хто вам подобається.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook