Впливає на стан зубів
- Добре: Жуйка без цукру — це ефективний засіб проти бактерій, до того ж і бюджетний, з котрим не зрівнятися жодній зубній пасті. Вона захищає зуби від гінгівіту й інших хвороб, продукуючи більше слини, а остання вже вимиває кислоти й залишки їжі. Укріплює емаль завдяки фосфатам і кальцію.
- Погано: Жуйка з цукром негативно впливає на зуби. Бактерії, що замешкують ротову порожнину, перетравлюють цукор ще до того, як він потрапить до шлунку — так на зубах формується наліт. Вони ж спричиняють передчасний карієс.
Покращує пам’ять
Жування гумки покращує серцевий ритм, кровообіг, постачання кисню до мозку. Удосконалюються когнітивні здібності: витримка, процес формування думки й рішення, пам’яті. На жаль, процес цей короткотривалий: триває доти, поки ви жуєте гумку до або після відповідальних справ.
Допомагає схуднути
- Добре: Жування гумки пригнічує апетит. Посмакувавши нею вранці, люди засвідчили менший потяг до їжі. Жуйка — солодка й низькокалорійна, тож нею можна замінити перекуси. Посилюється вивільнення енергії, покращується метаболізм, з’являється почуття ситості.
- Погано: Все ж, жування гумки не замінить повноцінний сніданок. Попри те, що воно обманює мозок, як і велика кількість слини, м’ятна жуйка викликає бажання скуштувати шкідливу їжу, занадто калорійну їжу, та не здорову.
Призводить до проблем зі щелепою
Постійне смакування гумкою призводить до порушень у суглобах і м’язах щелепи. Будь-який рух щелепи — процес споживання їжі, сміх, звичайна розмова — супроводжуються болісними відчуттями, які поширюються на шию і плечі. Ризик найбільше зростає під час стресу, коли людина нервово стискає зуби.
Впливає на травну систему
- Добре: Надмірне слиновиділення під час жування бореться з ранковою нудотою. Декотрі лікарі певні, що жуйка краще, аніж ліки, бореться з позивами до рвоти, дискомфортом у шлунку, нудотою.
- Погано: Може зашкодити вам, якщо у вас чутливий шлунок чи нетравлення. При жуванні заковтуються невеликі порції повітря, вони потрапляють до шлунку й можуть стати причиною метеоризму.
Зменшується печія
Жуйка знижує рівень кислотності шлунку, а велика кількість слини розщеплює і нейтралізує кислоту після важкої їжі. Допомагає при кислотному рефлюксі й печії.
Впливає на мозок
- Добре: Як не дивно, жування гумки має антистресові властивості, може піднімати настрій. Знижується рівень гормону стресу кортизолу, а простий акт жування гумки в багатьох людей асоціюється із розслабленням. Тривожність і депресія розсіюються, а настрій покращується.
- Погано: Постійний тиск на щелепи під час жування призводить до мігреней та болей голови. В найгіршому випадку він веде до хронічних болей голови. Тож якщо ви схильні до мігреней, варто уникнути жування гумки.
Попереджує інфекції вух
Інфекції вух з’являються після проникання мікробів у проходи, які з’єднують ніс та вухо. Часто вражає дітей. А жування гумки застерігає від такого проникнення хвороботворних організмів.