Після зими шубу можна віддати в хімчистку, а можна почистити і власноруч.
Отож, перед тим як заховати зимовий одяг до шафи, добре просушіть його на плічках і вичистіть. Пилюку легенько вибийте, накривши одяг вологою марлею. Біле хутро добре чистити крохмалем, а для блиску можна протерти ганчіркою, змоченою в оцтовій есенції.
Шубку з козлика миють холодною мильною водою, потім прополіскують і висушують.
Штучне хутро можна прати порошком, попередньо відпоровши підкладку. Ретельно прополоскавши, закрутіть шубу в простирадло, потім розправте і сушіть на плічках. Біле синтетичне хутро можна після прання підсинити.
Масні плями видаляють, протираючи в одному напрямку ганчіркою, змоченою в очищеному бензині чи в засобі для видалення плям. Можна промивати плями розчином прального порошку або мильною піною. Розчин втирають щіткою, а потім промивають водою кімнатної температури і висушують.
А тепер, власне, про зберігання. Хутряні речі не можна класти в скриню чи валізу – хутро помнеться. Ліпше повісити одяг на плічка й зашити у простирадло.
Шафу, де висітиме зимовий одяг, треба ретельно вимити і провітрити. У кишені та під комір покладіть засоби проти молі або хоча б висушену траву лаванди чи полину.
Місце для зберігання має бути сухе. Тому під одяг добре покласти мішечок, у який зашито камфору (вона добре вбирає вологу). Можна також використовувати силікагель – маленькі кульки, що вбирають вологу. Вряди-годи просмажуйте його в духовці або на чистій сковороді.