Кавун не повинен бути битим, тріснутим чи подряпаним. Бажано брати «смугастиків» з товстошкірих сортів, не класти їх на жорстку поверхню. Оптимальна температура в приміщенні зберігання +1…+3 °С, а вологість повітря 80-85%. Для «зимової сплячки» кавунам підійде добротний льох або підвал з хорошою системою вентиляції.
Для тривалого зберігання найкраще згодяться пізньостиглі сорти, адже у них товстіша шкірка і міцна м’якоть – це Астраханський смугастий, Биковський, Мелітопольський, Подарунок Холодова, Ажиновский, Волзький, Десертний.
Способи зберігання кавунів до Нового року та Різдва
Кавун в моху
Мох назбирати в суху, сонячну погоду, викласти товстим шаром на дно дерев’яного ящика або якоїсь відповідної за розміром ємності. Обережно покласти ягоду, з усіх боків вкрити мохом. Температура у льосі має бути не нижчою 2-3 °С.
Кавун у попелі
У дерев’яну бочечку або ящик насипати товстий шар сухого деревного попелу. Покласти кавун, доверху засипати попелом. Ємність щільно закрити, поставити у льох чи підвал.
Кавун в глині або в алебастрі
Глину злегка розвести водою до стану густої сметани і покрити кавун за допомогою пензля, дати висохнути. Те ж саме можна зробити і за допомогою алебастру. Зберігати в холодному приміщенні.
Кавун у підвішеному стані
Обмотати кавун щільною натуральною тканиною,покласти у сітку і підвісити до стелі льоху.
Кавун в соломі
Полиці в підвалі встелити товстим шаром соломи, викласти кавуни і «до хвостика» засипати соломою. Температура повітря +1…+5°С. Час від часу «смугастиків» треба оглядати, викидати гнилі.
Кавун в житловому будинку
Якщо в будинку є темне і холодне місце, то основна вимога до тривалого зберігання кавунів – їх постійне перевертання без доступу сонячного світла.
Кавун у воскові або парафіні
Цілий, не підбитий кавун покрити розтопленим воском або парафіном. Товщина шару – приблизно сантиметр. Зберігати ягоду слід у холодному місці.
Радимо також прочитати:
- Консервований кавун на зиму