Як вирощувати кавуни, щоб були великі та солодкі

Щоб кавуни на городі родили та давали смачні й великі плоди, потрібно їх правильно обробляти: садити насіння, дотримуватись схеми та місця посадки. І ось як це робити...

Якщо ви теж хочете спробувати самотужки вирощувати кавуни, у цій публікації ви знайдете багато корисної практичної ситуації.

Коли садити кавуни

Коли настануть теплі дні з середньодобовою температурою +15-16°C, можна садити кавуни у відкритий ґрунт. На півдні України це припадає, приблизно, на кінець квітня, а в північній — це середина травня. При різкому похолоданні, посіви слід прикрити агроволокном чи плівкою.

Підготуйте місце для посадки

Готувати ділянку під кавуни слід ще осінню, але можна й навесні, за кілька тижнів до того, як буде гарна погода для посадки.

З осені під перекопування внесіть:

  • органічне добриво 5-7 кг на 1 кв. м. перепрілого перегною та компосту;
  • мінеральне добриво: суперфосфату й сульфату калію.

Навесні внесіть 30 г на 1 кв. м. нітроамофоски.

При важкій глинистій землі разом з добривом внесіть відро піску на 1 кв. м.

Бажано за кілька тижнів до посадки кавунів, укрити ділянку плівкою чи накривним матеріалом, завдяки чому земля краще прогріється, насіння дружньо та швидко проросте.

Підготуйте насіння кавуна для посадки

Краще всього сходить двох або трирічне насіння будь-яких гарбузових культур, в тому числі й кавунів. Напередодні посортуйте насіння, а саме відберіть нормальні за розміром та формою. Всі гнилі, плісняві, ушкоджені, вигнутої та викривленої форми видаліть.

Способи підготовки насіння кавунів

  1. Прогрівання. Замочіть насіння у воді, температура якої 50-60 градусів, залиште години на 2-3. Воду слід кілька разів змінити.
  2. Замочування у стимуляторі росту. Для  пробудження біологічних сил та покращення схожості, скористайтесь такими препаратами: Циркон, Епін, Енерген.
  3. Знезараження. Щоб захистити рослину від хвороб в майбутньому, з поверхні насіння усуньте збудників захворювань. Замочіть насіння кавунів у розчині Хлоргексидину 0,05% на пів години чи Фітоспорину згідно з інструкцією, після промийте чистою водою.
  4. Пророщення насіння. Загорніть насіння кавунів в бавовняну тканину, марлю чи ватний диск, занурте у теплу воду, покладіть у поліетиленовий пакет та забезпечте температуру близько 24-27°C, це може бути батарея опалення. Регулярно перевіряйте, зволожуйте тканину, а коли воно почне проростати, відразу посійте у грядку на ділянці. На протязі 6-7 днів насіння не проросло, то вже й не проросте.

Покрокова інструкція та схема посадки кавунів

Перед посадкою насіння кавунів у відкритий ґрунт, гарно розпушіть земельну ділянку. Приготуйте згідно зі схемою посадкові ямки: глибиною 3-4 см, з відстанню між ними 70-100 см та проміжком між рядами не менше 2-х метрів.

У теплиці схема така: глибиною 3-4 см, з відстанню між ними 50 см та проміжком між рядами 70 см. Для посадки покладіть одне пророщене насіння кавуна у ямку, сухим же покладіть у ямку 2-3 штуки. Коли насіння проросте, залишіть у ямці одну найсильнішу рослину. Посадкову ямку засипте ґрунтом. Полийте та підсипте зверху землю, прикрийте грядку агроволокном чи поліетиленовою плівкою. Після того, як з’являться перші сходи, зніміть покривний матеріал.  Пізньою весною зробіть парничок та зніміть, коли стане остаточно тепло.

Чим підживити кавуни, щоб вродили солодкі і великі

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook