Плющ – священне дерево греків. Догляд в домашніх умовах

Плющ або як його ще називають Хедера – це досить невибаглива декоративна рослина. Росте досить швидко і практично не потребує догляду. Звичайно, його слід поливати, обприскувати і пересаджувати, але в порівнянні з іншими декоративними рослини, плющ вкрай легко вирощувати.

Всього зустрічається більше ста видів різних плющів, відрізняються вони забарвленням і формою листків. Єдине, чого не виносять всі види – це прямі сонячні промені. Листя, після попадання великої кількість світла, починають знебарвлюватися і згоряти.

Нові паростки плюща можуть бути спрямовані не тільки звично вгору, але і вниз і в сторону. Для забезпечення необхідної опори можна закріпити бамбукові тростинки, які чудово виглядатимуть після того, як рослина “проповзе” по них. Якщо плющ не знайде підходящої опори, він прикріпиться до стіни або ж просто провисне. Здоров’я рослини визначається по його листю. Якщо воно яскравого, насиченого кольору і саме по собі пружне, то все відмінно. Якщо ж кінчики починають жовтіти і висихати, поміняйте місце горщика: плющу необхідно більше сонячного світла.

Щоб пагони росли пряміше, відщипніть кілька основних пагонів.

У зимову пору року слід особливо стежити за температурою повітря. Якщо в приміщенні буде менше восьми градусів, рослина почне замерзати. Влітку ж не можна допускати, щоб повітря нагрівався б вище дев’ятнадцяти градусів, це може стати причиною пересихання кореневого стебла.

Полив плюща

У літні та весняні місяці полив повинен здійснюватися два-три рази на тиждень. Не можна допускати глибокого висихання грунту, так як це безпосередньо впливає на активність росту нових пагонів.

Взимку і восени досить поливати один раз на тиждень. Дуже важливо стежити за тим, щоб вода не потрапляла на стебла, інакше може початися процес гноїння.

Протягом усього року обприскувати рослину треба кожен день. Це дозволить підтримувати необхідний рівень вологості. Якщо ж плющ знаходиться в приміщенні з включеним центральним опаленням, то обприскувати необхідно два рази на день.

Якщо листя все одно починає жовтіти і висихати, під піддон покладіть мокру гальку або торф.

Пересадка плюща

Плющ пересаджуйте в міру необхідності. В середньому рослині будь-якого віку потрібна пересадка раз в два-три роки. Горщик слід підібрати на п’ятнадцять сантиметрів більше попереднього. Але не варто брати занадто великий, так сказати “про запас”. Корені повинні отримувати кисень з грунту.

Пересаджувати плющ слід акуратно, не порушивши розташування всіх стебел.

Якщо помічаєте, що коріння проросли занадто швидко, то негайно міняйте горщик. Грунт вибирайте змішаний, що включає рівні пропорції глини і торфу. Після пересадки забезпечте підвищену вологість в приміщенні, а також близько 20 градусів тепла.



Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook