Якщо у вашій шафі припадає пилом кілька початих пляшок спиртного, яке не плануєте випити, їх можна використати в господарстві і кулінарії.
ГОРІЛКА може замінити спирт у домашній аптечці: для обробки ран, змочування компресів, приготування трав’яних настоянок. Вона також є чудовим засобом для протирання побутової техніки. Горілкою можна реанімувати вологі серветки, які підсохли: налийте чайну ложку в отвір упаковки, ретельно заклейте і переверніть упаковку на півгодини.
Якщо ви залишили пляшку горілки для ін’єкцій або компресів, але боїтеся, що хтось може помилково її випити, додайте в неї розтовчену таблетку фурациліну. Алкоголь стане неїстівного кольору.
КОНЬЯК, БРЕНДІ, ВІСКІ гріх не використовувати в кулінарії. Ложка коньяку поліпшить будь-яку солодку випічку, додасть пухирців тісту для чебуреків, а також аромату торту (можна використати для просочування коржів та у кремі). Якщо ви готуєте домашні ковбаски, додайте трохи коньяку при маринуванні фаршу. Особливо добре дружить коньяк із мускатним горіхом.
Цей алкогольний напій допоможе ефектно подати морозиво: навколо порції на плоскій тарілці налити трохи коньяку і підпалити. Будь-який міцний напій згодиться при засолюванні риби або м’яса, якщо додати кілька ложок до суміші солі і цукру.
ПИВО часто додають до тіста, особливо смакує із житнім борошном.
ВИНО згодиться для приготування пуншу, крюшону і глінтвейну; тушкування м’яса і курки. Якщо сумніваєтеся, яке вино додати, беріть біле сухе – воно вас не підведе. Сухі вина додають у перші і другі страви, солодкі і напівсолодкі – в напої, десерти й випічку.
ДОМАШНЄ ВИНО схильне до скисання і перетворення на оцет. Його можна використовувати замість звичайного.
ЛІКЕРИ можна використовувати у випічку, для просочування тортів.