Як вибирати свіжу рибу

Надавайте перевагу супермаркетам чи спеціальним рибним магазинам, де продукцію швидко розкуповують і є контроль якості товару.

«У маленьких магазинчиках продукти можуть залежуватись. На стихійних базарах риба невідомого походження. Тому, – радить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков, – якщо хочете поласувати свіжою рибою, надавайте перевагу супермаркетам чи спеціальним рибним магазинам, де продукцію швидко розкуповують і є контроль якості товару».

• Переробкою риби займаються тисячі дрібних приватників, і далеко не завжди виробництво відбувається з дотриманням норм санітарної безпеки.

• Найкраще купувати солону або копчену рибу цілою: це ознака того, що використовувався свіжий продукт. Часто з несвіжої риби роблять підкопчене філе.

• Бажано, щоб рибка лежала в упаковці виробника і була зроблена за ДСТУ. Це має гарантувати якість і відповідність нормам.

• Не соромтеся перед покупкою копчену рибу понюхати. Якщо аромат копчення дуже різкий і хімічний, значить, рибу точно готували за допомогою рідкого диму. У правильно приготовленого свіжого продукту повинен бути легкий аромат копчення і приємний запах деревного диму.

• На жаль, рідкий дим не заборонений законом, й іноді його використовують навіть у поєднанні з натуральним копченням. Наприклад, спочатку рибу тримають над дровами, щоб надати їй трохи справжнього аромату, а потім доводять до готовності у рідких препаратах (або у зворотній послідовності).

• Якість — на першому місці, і тому лише на неї потрібно орієнтуватися, а не на число, коли була запакована риба.

• Не потрібно забувати і про цінники. Якщо є додаткова наклейка, краще її відірвати і прочитати інформацію, яка була на першому ціннику.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook