зубна паста

Не просто купити “по акції”: як вибрати зубну пасту

Вибілювальна паста вибиває із зубів органічні речовини. Невміле використання вибілювальної зубної пасти призводить до зворотного процесу.

Як правильно обрати зубну пасту, чи можна вибілювати зуби, чи завжди висока ціна відповідає хорошій якості, розповідає стоматолог Олег Караїм.

Як вибрати зубну пасту, запитайте у стоматолога

– Із скількох років потрібно чистити зуби діткам?

– Чищення зубів у малюків розпочинається ще відтоді, коли вони не виросли. Щоразу після їди дітям варто протирати ротову порожнину марлею. Коли з’являться маленькі зуби, їх теж потрібно протирати. А чистити зуби пастою можна з двох років. У дитячих зубних пастах практично немає фтору, тому вони зовсім не шкідливі, а лише гігієнічні, їх використовують для зняття нальоту із зубів. Також дитячі зубні пасти можна ковтати, чого не можна робити в жодному разі із зубними пастами для дорослих.

– Олегу Миколайовичу, як правильно вибрати зубну пасту?

– Стоматолог індивідуально для кожного пацієнта підбирає зубну пасту: лікувальну або профілактичну. Бо якщо в людини кровоточать ясна, то потрібно передусім звернутися до стоматолога, а не призначати собі самій зубну пасту. Кровоточити ясна можуть через різні причини: нестача вітамінів, вагітність, підлітковий вік, наявність твердих відкладень. Якщо при вагітності та авітамінозі можна обрати зубну пасту без допомоги лікаря, то при наявності зубного каменю зупинити процес кровоточивості майже годі.

Радимо також прочитати: Помилки, які припускають майже усі люди, коли чистять зуби

– Фтор, який міститься в зубній пасті, не шкідливий?

– Допустима норма фтористих сполук – не більш як 2%. У великій кількості фтор стає отрутою для гризунів, а в малій – навіть корисний. Захищає зуби від карієсу.

– Що таке лікувальна зубна паста?

– До неї входять компоненти, які мають одну направлену дію. Наприклад, для зняття запального процесу ротової порожнини, чи для зменшення кровоточивості та неприємного запаху. Користуватися такими пастами можна місяць. Потім її потрібно замінити на профілактичну зубну пасту.

– Чим вона відрізняється від лікувально-профілактичної?

– Якщо лікувальна зубна паста має одну направлену дію, то лікувально-профілактична – кілька. Наприклад, протикаріозну та для лікування ясен.

Зубна паста, що відбілює зуби: правда і міфи

– Висока ціна зубної пасти залежить від її якості?

– У всіх зубних пастах є складові, які присутні як у дорогих, так і в дешевих зубних пастах. Це абразивність частинки, які не стирають зубну емаль і призначаються для зняття нальоту, в’яжучі речовини, наприклад крохмаль, щоб загоювати рани на яснах, біологічно активні речовини, ферменти, які мають дію розчинення нальоту, та зволожувальні речовини, які не дають пасті висохнути, ароматизатори та смакові добавки, консерванти, щоб мікроби не розвивалися у самій зубній пасті. І ще один складник – дистильована вода, яка дає можливість змішати усі складники в одну масу. Тому ціна не впливає на якість. Зараз є багато брендів, які лише за рахунок цього мають високу вартість. А вартість зубної пасти не впливає на процес чищення зубів, на це впливає техніка та методика.

– Можна користуватися вибілювальними зубними пастами? Вони не шкідливі?

– На мою думку, вибілювальні пасти мають право на існування. Хоча я ніколи їх не назначав пацієнтам. Цими зубними пастами потрібно знати, як користуватися правильно. Вибілювальна паста вибиває із зубів органічні речовини. Після цього зуб стає біліший, але й уразливіший. Якщо тривалий час користуватися такою пастою, то зуб пошкодиться, туди потраплятиме чай, кава, з’являться плями. Невміле використання вибілювальної зубної пасти призводить до зворотного процесу.

– Що може вибілити зуби?

– Найкраще вибілювання – це професійна гігієна ротової порожнини у стоматолога в кабінеті. Вона складається із таких процедур: зняття твердих зубних відкладень, лікування, щоб загоїлися ясна, а тоді вже зуби полірують професійними зубними пастами. Професійну гігієну роблять двічі на рік. Але є такі випадки, коли потрібно робити її три-чотири рази на рік.

– Колір при цьому змінюється?

– Колір майже не змінюється, зуби стають світлішими, набувають свого природного кольору. Бо є такі пацієнти, в яких за зубним нальотом і свого кольору зубів не видно. Природний колір зуба не вибілюється професійною гігієною.

– Які ще є методи вибілення?

– Є спеціальні вибілювальні системи, хоча реклама розхвалює їх, насправді вони шкідливі. Якщо людина вже розпочала вибілювати зуби, то це потрібно робити регулярно. Це штучне вимивання поживних та органічних речовин із зубів, якими їх потрібно буде знову наситити.

Радимо також прочитати: Стоматолог назвав головні причини, чому жовтіють зуби

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook