Кожна дівчина та жінка прагне мати красивий вигляд та зберегти молодість, тому розуміє необхідність ретельно доглядати за своєю шкірою. Для того, щоб захистити пори від забруднень та очистити їх, використовують різноманітні косметичні засоби.
Різну косметику – пінку, мус чи мило для вмивання та багато іншого – використовують для очищення шкіри обличчя. Але всі ці засоби мають свої особливості.
- Мило може якісно очищати пори та підсушувати жирну шкіру.
- Пінка призначена для очищення шкіри обличчя.
- Мус – це найбільш ніжний косметичний засіб для вмивання, що має найменшу дерматологічну жорсткість. З його допомогою можна легко очистити обличчя від забруднень і не пошкодити верхній шар епідермісу.
Для чого потрібна пінка
Пінка для вмивання має певне призначення та функції:
- акуратно знімає макіяж, при цьому не шкодить шкірі;
- очищення обличчя від пилу та бруду, який накопичився за цілий день;
- підтримка гідроліпідного балансу, який впливає на стан епідермісу та шкіри загалом.
Як вибрати засіб для очищення шкіри
У зв’язку з великим асортиментом косметичних засобів, обираючи засіб для вмивання, потрібно звернути увагу на такі критерії:
- Бренд. З великої кількості брендів варто вибрати один або кілька варіантів, підібрати надійну та перевірену косметику.
- Форма. Це може бути мило, пінка або мус.
- Клас косметики: призначена для масового продажу або є натуральною. Остання, як правило, має кращий ефект, але й ціни вищі.
- Тип шкіри. Кожна людина має власний тип шкіри. Виходячи з цього, слід вибирати відповідні засоби для вмивання. Засоби для шкіри, схильної до сухості, у жодному разі не підійдуть для жирної шкіри.
- Вартість. Між мінімальною і максимальною ціною – велика прірва. Обирайте оптимальний за ціною, але головне – якісний засіб.
Яких речовин не повинно бути у складі
Обираючи засіб для вмивання передовсім прочитайте його склад. Там у жодному разі не повинно бути агресивних поверхнево-активних речовин – скорочено ПАР (їх іноді використовують навіть відомі торгові марки!):
- лаурил сульфат натрію – Sodium Lauryl Sulfate (SLS),
- лаурет сульфат натрію – Sodium Laureth Sulfate (SLES),
- мірет сульфат натрію – Sodium Myreth Sulfate (SMS).
Більш м’якими та дбайливими до шкіри, а отже бажаними компонентами у складі очищувальних засобів вважаються
- коко-глюкозид – Coco-Glucoside,
- коко-бетаїн – Coco-Betaine,
- кокамідопропіл бетаїн – Cocamidopropyl Betaine,
- каприліл / Каприл глюкозид – Carpylyl / Capryl Glucoside.
Для очищення комбінованої, жирної і проблемної шкіри бажана присутність гліколевої, молочної або саліцилової кислоти. Тому що кислоти сприяють злущуванню мертвих клітин, очищенню пор, зменшують жирність і перешкоджають утворенню чорних цяток.