Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як вибрати надійну тростину

Ці прості поради допоможуть вам вибрати зручну та якісну тростину.

Опорно-руховий апарат складається із кісток, м’язів, суглобі, хрящів, зв’язок та сухожилля. Він забезпечує стабільність, а також надає змогу тілу рухатися. Але час до часу система може давати збій, тоді й починають розвиватися різні хвороби. Серед них: артрит, бурсит, тендиніт й інші. Первинні симптоми хвороб включають: біль, припухлість, обмежену рухливість, слабкість та інші. У разі подібних симптомів пацієнту необхідно терміново звернутися до лікаря – ревматолога або лікаря-ортопеда, який за потреби призначить спеціальні засоби для реабілітації.

Різновиди засобів для ходьби

Якщо з якихось причин людина почувається невпевнено під час ходьби, відчуває слабкість або біль, то варто задуматися про додатковий засіб для опори.

Аксесуар для ходьби зазвичай використовується для однієї з двох цілей: під час програми реабілітації, якщо йде відновлення після травми або операції, або для довгострокової допомоги, якщо постійно виникають проблеми з ходьбою. Милиці, тростина, палиця – це ті засоби, завдяки яким пересування буде комфортнішим. Найчастіше люди потребують саме тростину або милиці. Вони служать користувачеві надійною опорою і допомагають зняти і без того сильне навантаження на ногу та руку. Такі пристосування використовуються:

  • в процесі реабілітації після травм, операцій і переломів;
  • як допоміжний засіб для людей похилого віку;
  • як допоміжний засіб для самостійного пересування людям, які страждають різними захворюваннями опорно-рухового апарату.

Саме тростина допомагає у разі неврологічних і серцевих захворювань, і, звичайно ж, в післяопераційний період після використання милиць, перед остаточним відновленням здоров’я. Палиця – це аксесуар, який не зменшує навантаження на ногу, але все одно забезпечує надійною опорою. Вона буває цільною, складеною, телескопічною, з опорою, і такою, у якої є рукоять (Т-подібна або С-подібна). Також тростини бувають ультразвуковими (для сліпих). Цікаво, що тростина може бути просто аксесуаром, який використовують люди без проблем зі здоров’ям. Це, так звана, декоративна тростина для ходьби

А ось милиці мають функцію абсолютного виключення будь-якого навантаження на руки і ноги. Зазвичай їх призначають одразу після перенесених операцій або серйозних травм. До речі, моделі милиць і палиць можуть варіюватися залежно від потреб користувача.

Особливості використання тростини

Задля досягнення максимальної користі від використання тростини, слід дотримуватися деяких рекомендацій і правил. По-перше, будь-який травматолог або реабілітолог точно наголосить на тому, що тримати тростину потрібно в протилежній від хворої ноги руці. Наприклад, якщо травмована права нога, то тростину потрібно тримати лівою рукою. По-друге, ходити з тростиною теж потрібно правильно. Взявши її в потрібну руку, обіпріться на здорову ногу, а потім зробіть крок вперед тростиною і травмованою ногою одночасно. Якщо раптом доведеться спускатися або підійматися сходами, то обов’язково опирайтеся вільною рукою за бильце. Спочатку зробіть крок на сходинку здоровою ногою, потім перенесіть на ту ж сходинку тростину, а потім вже крокуйте вгору проблемною ногою. Ще одним важливим чинником для досягнення надійної опори буде наявність наконечника. Це пластиковий або гумовий «ковпачок» з металевою пластиною всередині, який захищає тростину від ковзання.

Рекомендації щодо вибору тростини

Серед великого вибору тростин на ринку може бути досить важко обрати надійну та максимально зручну тростину. Обираючи, звертайте увагу на рукоятку. Вона повинна бути зручною і водночас приємною на дотик. Зазвичай рукоятки виготовляють із медичного пластику або гуми. До речі, розмір рукоятки повинен підходити розміру кисті руки. Обов’язково звертайте увагу на площу опори тростини і наявність наконечника. Також тростина повинна бути не надто важкою, в іншому випадку людині буде складно нею користуватися. Щодо довжини палиці, то краще вибирати таку, яку можна буде регулювати. Сьогодні практично всі тростини телескопічні, тому труднощів із покупкою не повинно виникнути.

Обрати потрібну, а головне якісну тростину можна в мережі магазинів Рідні медтехніка. Магазин пропонує тростини кращих виробників категорії товарів для здоров’я та реабілітації. До речі, магазин рідні медтехніка має свій інтернет-магазин, там можна ознайомитися з повним асортиментом магазину.

Дата публікації: 24.01.2020 img Поділитися