Як вибрати фруктові та овочеві дитячі пюре для першого прикорму?

Кожна мати прагне дати своєму малюку все найкраще ‒ тож, як обрати перші овочеві та фруктові пюре для прикорму серед різноманіття брендів та смаків? Давайте розбиратися.

Овочеві та фруктові пюре ‒ це чудовий перший прикорм для малюка. Урізноманітнення раціону цими продуктами поступово готує травну систему дитини до більш “дорослої” їжі. До того ж це дуже смачно ‒ особливо при використанні органічних пюре.

Кожна мати прагне дати своєму малюку все найкраще ‒ тож, як обрати перші овочеві та фруктові пюре для прикорму серед різноманіття брендів та смаків? Давайте розбиратися.

Коли доцільно запропонувати малюку фруктові та овочеві пюре?

ВООЗ рекомендує розпочинати прикорм приблизно після перших шести місяців життя ‒ саме тоді більшість малюків вже можуть самостійно тримати голову та більш-менш вправно сидіти. В окремих випадках педіатри можуть порадити введення прикорму дещо раніше.

Важливо: введення прикорму не означає відмову від грудного вигодовування. Поки дитина проявляє інтерес до грудного молока, або хоча б у перші півтора року життя, грудне вигодовування слід продовжувати.

Розпочинайте прикорм поступово ‒ спочатку запропонуйте маленьку порцію нового продукту на чайній ложці. Нехай малюк бачить ложку ‒ повільно піднесіть її до губ, і ваша дитина відкриє рот, щоб спробувати нову їжу. Краще за все вводити нові пюре в першій половині дня.

Якщо продукт добре сприймається малюком (немає алергічних реакцій або порушень травлення), через кілька днів можна запропонувати нове пюре.

З яких овочів та фруктів краще починати прикорм?

Кращий вибір ‒ сезонні фрукти та овочі, що характерні для вашого регіону. Спочатку запропонуйте овочеві однокомпонентні пюре, бо фруктові є більш солодкими, що може відвернути малюка від вживання овочів.

Коли прийде час знайомити дитину з фруктовими пюре, розпочніть з найменш алергенних ‒ із зеленого яблука або груші. Пізніше можна додати до раціону персики або сливи.

Більш алергенні фрукти, як-от полуниця, краще запропонувати пізніше ‒ ближче до другого року життя малюка.

Обираємо дитяче овочеве чи фруктове пюре

Перш за все, обирайте пюре з продуктів, що вже можна давати вашому малюку. Для першого прикорму краще за все підходять гарбуз, кабачок та картопля, а з фруктів ‒ зелені яблука.

Також зверніть увагу на склад пюре та маркування ‒ найбільш безпечними та корисними вважаються органічні пюре.

Органічна продукція HiPP сертифікована за європейським стандартом та пропонує різноманіття смаків для вашої дитини. Це корисно, смачно, та безпечно!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook