Темний колір волосся може додавати віку, робити більш виразними зморшки та інші недоліки шкіри. Натомість світле волосся здатне візуально омолоджувати обличчя, робити риси м’якшими. Недарма жінки так часто саме освітлюють волосся. Але натішившись новим образом, часто стикаються з новою проблемою: як відновити волосся після освітлення.
Освітлення волосся – досить агресивна процедура, яка травмує волосину. Змінюється не тільки колір, а й структура волосся. Після вибілювання волосся часто стає ламким і тьмяним, витончується, втрачає природний блиск, кінчики січуться. Волосся заплутується, а під час розчісування відпадають шматочки волосин.
Непрофесійне фарбування в домашніх умовах може пошкодити не тільки волосся, а й шкіру голови. Тому фарбуватися однозначно краще у салоні. Хоча і це не завжди гарантує збереження волосся.
Як доглядати за освітленим волоссям
Щоб освітлене волосся зберегло здоровий вигляд і швидко відновилося після фарбування, потрібно знати і дотримуватися певних правил догляду.
- Делікатне розчісування. Забудьте про жорсткі щітки і розчісування нашвидкуруч! Тонке пересушене волосся треба повільно розчісувати, без різких рухів і смикання. Починати потрібно з кінчик і поступово наближатися до коренів. Щітка повинна бути з натуральних матеріалів і з рідкими зубцями.
- Дотримання температурного режиму. Освітлене волосся потребує особливого захисту від різких перепадів температури: морозу, гарячого сонця, холодного вітру. Потрібно якомога менше користуватися феном і зовсім не використовувати прасочки.
- Спеціальний шампунь. Надавайте перевагу безсульфатному шампуню з компонентами, що живлять волосся та м’яко очищають і зволожують шкіру голови. Добре, якщо у складі є кератин, ліпіди, олії.
- Прості укладки. Краще почекати зі складними зачісками із використанням лаку, шпильок або перетягування гумками. Подібні укладки ще більше пошкоджують і вже ослаблене знебарвленням волосся, посилюючи проблему ламкості і посічених кінчиків.
Дієві методи, як відновити волосся після освітлення
Домашній догляд – важлива складова відновлення фарбованого волосся. Спеціальні косметологічні засоби для повернення здоров’я пошкодженим локонам можна знайти в магазинах і на аптечних полицях. У складі препаратів обов’язково мають бути:
- вітаміни A, E і PP – ці компоненти живлять волосся і викликають їх посилений ріст, надають гладкості і блиску;
- пантенол і гліцерин – утримують вологу в волоссі, допомагають відновити волосся, яке постраждало від фарби;
Досить ефективними є маски для волосся домашнього приготування. Їх можна робити на основі м’якоті авокадо, оливкової олії, меду і яєць. Також до масок можна додавати натуральні олії: арганову, ши, рицинову, чорного кмину, паростків пшениці. Маску потрібно нанести на волосся, вкутати його, а через годину змити чистою теплою водою та вимити голову шампунем.
Але якщо волосся зазнало серйозного пошкодження, самими домашніми засобами не обійтися. У такому разі слід звернуся у салон по професійну допомогу.
Процедури для відновлення волосся, які можна зробити в салоні
У салоні вам можуть запропонувати спеціальні процедури для відновлення пошкодженого освітленого волосся.
- Професійні програми з відновлення волосся. Це серія процедур із використанням професійних засобів, які глибоко проникають у структуру волосся, відновлюють його та інтенсивно живлять.
- Гарячі маски. Завдяки температурі спеціальні компоненти проникають глибоко у волосину і повертає здоровий вигляд.
- Ламінування. Волосини вкривають засобом, який огортає і запобігає подальшому пошкодженню.
- Ботокс для волосся. Це захисне покриття на основі кератину. Воно заповнює собою порожнечі і тріщини в структурі волосків, при цьому має зволожувальну і живильну дію. Ефект від процедури зберігається протягом декількох місяців.