Здоров'я та краса Краса

Суха шкіра обличчя – що робити? Засоби і методи догляду за сухою шкірою

Зовнішність будь-якої людини вимагає уважного ставлення до себе. Під словом зовнішність мається на увазі не тільки гардероб, але і шкіра, якій потрібен відповідний догляд і правильне харчування. А оскільки шкіра може бути жирною або сухою, то і методи догляду вибираються різні. Ми поділимось деякими з них.

Причини сухості шкіри

У шкірі є сальні і потові залози, які при взаємодії створюють захисну плівку, що складається з води і жиру. Будь-які зміни у внутрішній і у зовнішній середовищі призводять до того, що виникає дисбаланс в епідермісі, і як наслідок, з’являється суха шкіра.

Доведено, що у виникненні сухості шкіри тіла грають роль такі фактори:

  • Пересушене повітря, яке з’являється взимку при роботі опалювальних систем, а влітку – при кондиціонуванні повітря.
  • Звичка часто і довго приймати гарячі ванни пересушує шкіру і позбавляє її захисного балансу.
  • Застосування під час миття господарського та іншого мила, в яких є компоненти, що знежирюють шкіру.
  • Тривале зневоднення епідермісу, яке виникає через дефіцит води в організмі.
  • Шкідлива звичка довго засмагати або приймати процедури в солярії, а також вживати велику кількість чаю, кави, газованих напоїв. Ультрафіолетові промені викликають опік клітин шкіри і викликають порушення бар’єрної функції шкіри.
  • Шкірні та інші захворювання, які призводять до порушення вироблення керамідів – речовин, що відповідають за баланс шкіри. До них відносяться атопічний дерматит, псоріаз, екзема, алергічні реакції.
  • Генетична схильність і спадковий фактор, які можуть привести до появи сухої шкіри.

Основні правила догляду за сухою шкірою

Для догляду за сухою шкірою необхідно спочатку усунути проблеми зі здоров’ям, а потім навчитися доглядати за нею. Якщо ви знаходитесь в приміщенні з сухим повітрям, пийте воду не менше 2 літрів на добу.

Обмежте прийом чаю, кави, алкоголю, сигарет, а також довге перебування на сонці або солярії. Додайте в раціон продукти, що містять жирні кислоти. Це жирна риба, горіхи, кісточкова олія, злаки, жирні молочні продукти.

Правильний догляд за сухою шкірою повинен обов’язково включати дбайливе її очищення, а також регулярне зволоження:

  • Не приймайте гарячі ванни, а використовуйте душ з теплою водою. Водні процедури не повинні бути більше 15 хвилин.
  • Для вмивання підбирайте гелі для душу або рідке мило із зволожуючим ефектом, що містять трохи крему. Застосовувати ці засоби досить 1 раз на тиждень.
  • Підберіть для шкіри тіла лосьйони з вмістом керамідів, жирних кислот і фосфоліпідів. Наносьте лосьйон щодня на тіло перед сном.

Добре наносити на шкіру натуральні продукти, які містять жирні кислоти і речовини, що живлять шкіру, до них відносяться молоко, кефір, сік алое. Перед купанням змочіть серветку в одному з цих продуктів і нанесіть на тіло на 5-10 хвилин. Для живлення шкіри можна робити маску з масляного розчину вітаміну Е і води. Замість вітаміну підійде будь-яка кісточкова олія.

Дата публікації: 05.02.2019 img Поділитися