військовий протез

Як ветерану, який втратив кінцівку, пройти безоплатну реабілітацію й отримати протез

Ветеран, який втратив верхні чи нижні кінцівки, і потребує протезування, спершу має пройти реабілітацію: перед протезуванням і після. Як отримати безоплатну допомогу у публікації.
Фахівці Національної служби здоров’я України розповіли про те, як ветеранам, які втратили кінцівку, отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.
Ветеран, який втратив верхні чи нижні кінцівки, і потребує протезування, спершу має пройти реабілітацію: перед протезуванням і після. Для цього ветерана можуть спрямувати у заклади, які уклали договір із Національною службою здоров’я на реабілітаційні пакети – в амбулаторних умовах та стаціонарних.
Програма медичних гарантій покриває витрати на реабілітацію пацієнтів незалежно від діагнозу. Тобто для всіх осіб з обмеженнями повсякденного функціонування.
  1. Безоплатно гарантовано такі послуги: нейрореабілітація, ортопедична, психологічна, комплексна реабілітація та інші.
  2. Також заклад має забезпечити ветерана ліками з Національного переліку основних лікарських засобів; ліками, що закуповує МОЗ, та витратними матеріалами.
Але протезування та допоміжні засоби реабілітації покриваються іншими програмами – коштами з державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Як ветерану війни отримати безоплатну паліативну допомогу

Як безкоштовно отримати засіб реабілітації?

Щоб отримати засіб реабілітації, особа з інвалідністю або її законний представник мають подати за зареєстрованим або задекларованим місцем проживання чи перебування до органів соціального захисту населення або центрів надання адміністративних послуг заяву про забезпечення засобом реабілітації в паперовій формі або через Електронний кабінет особи з інвалідністю, або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Дія».

Перелік документів, які потрібно надати разом із заявою:

  • паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або посвідка на постійне проживання, або посвідка на тимчасове проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років);
  • ідентифікаційний номер (копія одного з передбачених Податковим кодексом України документів із даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспорт громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу й мають відмітку в паспорті);
  • для осіб з інвалідністю — висновок МСЕК (для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК) (у разі коли особа звертається вперше);
  • індивідуальна програма реабілітації (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК (для інших осіб, осіб з інвалідністю, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. безстроково або строк дії не закінчився);
  • оригінал довідки з місця роботи, служби або навчання (для осіб, які працюють, служать, навчаються) — для забезпечення протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичним взуттям, активними кріслами колісними (крім учасників бойових дій);
  • посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.

Що зробити, щоб отримати протез

Після цього орган соціального захисту населення (ЦНАП) повинен ознайомити особу з інвалідністю та надати їй чи її представнику інформаційні матеріали щодо механізму забезпечення допоміжними засобами реабілітації та отримання компенсації, а також перелік підприємств із зазначенням їх контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення допоміжними засобами реабілітації. Також їх мають інформувати щодо каталогу допоміжних засобів реабілітації, сумісності допоміжних засобів реабілітації тощо.

Підприємства, що виготовляють та постачають допоміжні засоби реабілітації і включені Держлікслужбою до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг, забезпечують осіб з інвалідністю такими засобами.

Після того, як особа з інвалідністю чи її представник оберуть підприємство, на якому вони хочуть отримати допоміжний засіб реабілітації, вони мають звернутися до нього з відповідною заявою.

Первинне та складне протезування й ортезування осіб із порушеннями опорно-рухового апарату проводиться в стаціонарних (реабілітаційних) відділеннях первинного та складного протезування й ортезування підприємств, клініці УкрНДІпротезування, закладах охорони здоров’я відповідно до індивідуального реабілітаційного плану чи індивідуальної програми реабілітації, висновку ЛКК (ВЛК) шляхом підбору виготовлення та налаштування, освоєння допоміжних засобів реабілітації, виготовлених за індивідуальним замовленням, та адаптації до них.

Докладніше про процедури безкоштовного протезування (зокрема — для військових), протезно-ортопедичні вироби підвищеної функціональності за новітніми технологіями тощо можна дізнатися в пам’ятці: https://bit.ly/3DAr1EM

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook