методи позбутися стресу

Як швидко позбутися стресу і заспокоїтися: сім експрес-методів

Аби нерви не підводили, є кілька експрес-порад, які допоможуть швидко заспокоїтись і «взяти себе в руки», де б ви не були.
  1. Дихальна гімнастика. Глибоко подихайте й порахуйте до 10 або 20. Адже у знервованої людини частішає серцебиття, підвищується рівень адреналіну в крові, а обмінні процеси проходять значно швидше. Щоб усі ці різкі зміни прийшли у норму, необхідно забезпечити хорошу доставку кисню. Коли зосередитеся на диханні, заспокояться ваші почуття й думки.
  2. Самомасаж. Промасажуйте протягом 1-2 хвилин кожен палець. Після цього відкиньте всю негативну енергію, яка звільнила ваш організм і зібралася на руках, ніби струшуючи воду з кінчиків пальців.
  3. Пийте! Ковток прохолодної води зніме сухість у роті в стресовій ситуації, вгамує спрагу і підбадьорить. А ще це хороший привід зайву хвилину подумати. Зосередьтеся на відчуттях, які з’являються після кожного ковтка, на посуді, з якого п’єте.
  4. Змивайте стрес. У наших предків у сиву давнину був звичай розповідати своє горе воді, яка відносила усі проблеми далеко, туди, де не ступала нога людини, таким чином знімаючи важкий тягар зі своїх пліч. А нам досить піти у прохолодний душ. Станьте під струмінь і шкірою відчуйте, як із плином води вся ваша дратівливість опиняється нижче і нижче, ви очищаєтеся, позбуваєтеся душевного і фізичного бруду. Якщо у вас немає можливості прийняти душ, просто вмийтеся і розслабтеся.
  5. Фізична розрядка. Для зняття стресу нікого бити, звичайно, не треба, а ось повністю зануритися у фізичну роботу можна. Зробіть генеральне прибирання, займіться спортом, куховарте. Головне – щоб були зайняті руки, а мозок відпочивав.
  6. Викручуйте речі. Швидко заспокоїтися і прогнати напругу допоможе викручування будь-якої речі (шарфик, рушник, простирадло). Докладіть усі свої зусилля, а потім різко розслабтеся і випустіть річ. Ви відчуєте, як шкірою рук, шиї, голови струменить тепло.
  7. Бийте посуд. Цей тип розрядки зажадає від вас деяких заготовок. У кожного в домі є ненависна або вже тріснута тарілка, чашка, ваза. Відкладіть її в якийсь ящик і як тільки відчуєте необхідність – діставайте і бийте! Кидайте різко, з силою і насолодою. Коли почуєте дзенькіт скла – прислухайтеся до себе. Не заспокоїлися? Беріть іншу тарілочку або чашечку. Якщо раптом такого посуду у вас удома не виявилося, можете замінити цей процес шматуванням паперу.

Радимо також прочитати:

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook