Хто ваші гості. Перед тим, як складати меню, з’ясуйте, яким буде формат бенкету: шведський стіл, традиційний обід або вечеря чи застілля у кілька заходів. Важливу роль відіграє вік гостей та їхні вподобання: наприклад, чи є серед гостей прихильники вегетаріанства, діти, літні люди.
Об’єми страв. Салати – 200–250 г на людину; 4–5 бутербродів або 5–6 канапе на людину; м’ясо або риба – одного виду 180–200 г, двох видів – по 110 г, а трьох – по 80 г на людину; гарнір – 150 г картоплі, 50 г рису або пасти, 120 г овочів на людину; солодощі: торт 1–1,5 шматка на людину, солодкі муси, парфе – 120 гр на людину, морозиво – 140 г на людину; 200 г фруктів на людину; напої: лимонад вода, компот – 300 мл на людину, 1 пляшка шампанського на 3 особи, 1 пляшка сухого вина на 1 людину, 2 пляшки солодкого вина на трьох осіб, коньяк, горілка та інші міцні напої – 1/2 пляшки на людину.
Які цікаві закуски можна приготувати та як їх цікаво оформити, читайте тут.
Кількість страв. Нарізка – м’ясна, рибна, сирна; соління (гриби, мариновані і солоні овочі); салати – 2–3 види, один з них м’ясний, а інші повинні бути легшим; гаряча страва може бути одного видуабо кілька: м’ясо, птиця та риба. На кожного має бути гарнір – два види на вибір: картопляне пюре і зелений горошок або рис і печені овочі. Обов’язково на столі повинні бути: сіль, цукор, хліб, чай, кава, серветки.
Як оригінально оформити м’ясну, рибну, сирну та овочеву нарізку, дивіться тут.
Рекомендована вага їжі на 1 особу: для чоловіків – 1200 г/особа, для жінок – 1000 г /особа (без напоїв). Якщо ваше свято без алкогольних напоїв – вагу варто зменшити на 200 г, як для чоловіків так і для жінок. Добираючи кількість страв, обов’язково враховуйте тривалість застілля.
Що смачного та ефектного приготувати на святковий стіл, читайте тут.