тривожність і хвилювання

Як припинити хвилюватися і почати жити

Надмірна тривожність і щоденні хвилювання крадуть наше життя. Фраза "не хвилюйся" не працює. Та є речі, які дійсно допомагають опанувати себе, заспокоїтися і почати жити.

Хвилюватися – це нормально. Однак надмірне хвилювання і постійна підвищена тривожність негативно позначається не тільки на психологічному стані, на й на фізичному самопочутті, має руйнівні наслідки для здоров’я. Менше хвилюватися – можливо. Треба встановити для себе певні правила та прислухатися до порад психолога.

Як тривога впливає на здоров’я, тест на тривожність

Як менше хвилюватися

  1. Розв’язуйте одну проблему за раз і не дозволяйте турботам поглинати вас.
  2. Уникайте поспіху та хвилювань. Не поспішайте і робіть речі у своєму власному темпі. Не турбуйтеся про речі, які вийшли з-під вашого контролю.
  3. Не метушіться через дрібниці. Не переймайтеся дрібницями. Зосередьтеся на загальній картині і не дозволяйте дрібницям вас засмучувати.
  4. Використовуйте закон середніх величин у своїх інтересах. Не турбуйтеся про те, що навряд чи станеться. Шанси на вашу користь, що більшість неприємно не трапиться.
  5. Змиріться з неминучим. У житті є речі, які ви не можете контролювати. Прийміть їх і рухайтеся далі. Не витрачайте свій час і енергію, хвилюючись про речі, які ви не можете змінити.
  6. Не намагайтеся розв’язати всі проблеми відразу. Вибирайте одну проблему за раз і зосередьтеся на її вирішенні. Не намагайтеся зробити занадто багато за один раз, інакше ви просто перевантажитеся.
  7. Бережіть себе. Висипайтеся, їжте здорову їжу та регулярно займайтеся спортом. Коли ви дбаєте про себе, ви легше справляєтеся зі стресом і хвилюваннями.
  8. Не зациклюйтеся на минулому. Вчіться на своїх помилках і рухайтеся далі. Не дозволяйте минулому стримувати вас.
  9. Не турбуйтеся про те, що думають інші люди. Зосередьтеся на своєму щасті і не зважайте на те, що про вас думають інші.
  10. Допомагайте іншим. Коли ви допомагаєте іншим, ви відволікаєтеся від власних проблем і почуваєтеся добре.

Як побороти тривожність і хвилювання

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook