усиновити дитину

Як прихистити дитину, яка залишилася без батьків?

Тепер в Україні стало простіше усиновлювати та брати опіку над дітьми без батьківського піклування, щоб вони швидше потрапили у нові сім'ї.
Уряд спростив усиновлення та опіку над дітьми без батьківського піклування, щоб допомогти їм швидше потрапити у нові родини. Тепер більше дітей і потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного. Детальніше про те, що змінилося та які є форми піклування.

Які існують форми піклування про дітей в Україні?

  • Усиновлення — це прийняття усиновлювачем у сім’ю дитини на правах дочки чи сина, яке здійснюється на підставі рішення суду.
  • Опіка — форма захисту дитини, яка залишилась без піклування. Вона передбачає державні пільги для виховання. Опікунами дитини можуть стати родичі або хрещені батьки дитини.
  • Тимчасове влаштування — форма прихистку дитини, яка залишилась без піклування батьків або без зв’язку із сім’єю. Тимчасово влаштувати можуть служба у справах дітей або уповноважений орган Національної поліції до сім’ї родичів, знайомих, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя, заклад соціального захисту дітей. Ця форма діє, поки не знайдуть батьків дитини або вона набуде статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

Радимо також прочитати: “Не та мати, що народила”. Зворушлива історія одного усиновлення

Що змінилося?

  • ОПІКА / ПІКЛУВАННЯ

Стало простіше оформити опіку чи піклування, якщо другий з подружжя перебуває на військовій службі.
За правилами, подавати висновок про стан здоров’я повинні обидва з подружжя. Відтепер той, хто служить, зможе подати такий висновок протягом 15 днів після повернення зі служби.

  • ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ

Родини (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу) отримуватимуть грошову допомогу на час тимчасового влаштування дитини — ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

  • УСИНОВЛЕННЯ

Родина-кандидат в усиновлювачі зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду, якщо має позитивний висновок райдержадміністрації (або виконавчого органу міської чи районної у місті ради) про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини.

Радимо також прочитати: Як врятувати дитину з неблагополучної сім’ї

Служби у справах дітей мають доступ до інформації про дітей, які потребують усиновлення, не тільки в межах свого міста / громади, а й по всій країні.

Усім кандидатам в усиновлювачі надходитиме запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину, щойно вона потраплятиме на облік.

Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook