Як правильно чистити пральну машину, щоб вона служила довше

Якщо активно використовувати пральну машину, вона поступово засмічується, а на елементах накопичується наліт. Щоб пралка довго прослужила і вдома не сталося потопу, її треба регулярно чистити.

Що треба чистити в пральній машині

  • барабана і ТЕН (осідає накип від жорсткої води),
  • ущільнювальну гумку люка (там накопичується цвіль),
  • контейнер для миючих засобів (залишки пралього порошку),
  • корпус та дверцята (пил і бруд),
  •  фільтр (бруд, нитки, пух та інше сміття).

Чим довше і частіше ви перете, тим більше в пральній машині накопичується бруду.

Як правильно чистити пральну машину

  • Барабан і ТЕН від накипу можна очистити за допомогою кислот, наприклад, за допомогою оцту або лимонної кислоти.

Потрібно: 2 скл. оцту, 0,25 скл. соди та 0,25 скл. води. Змішати соду з водою, вилити у контейнер для порошку, а оцет вилити в барабан. Ввімкнути максимально тривале прання за найвищої температури.

Також можна чистити лимонною кислотою. Кілька пачечок висипати у контейнер для порошку і ввімкнути максимально тривале прання за найвищої температури.

к випрати зимову куртку (на пуху, холофайбері або синтепоні) вдома?

  • Ущільнювальну гумку люка можна почистити за допомогою будь-якого засобу для чищення, окрім тих, що містять хлор. Він може призвести до деформації гуми. Треба відсунути гумку та вологою губкою із мийним засобом витерти весь бруд.

Не треба тягнути гуму дуже сильно, інакше її можна пошкодити.

  • Почистити контейнер для порошку найзручніше, діставши його з пралки. Але перед тим, як діставати контейнер, краще зазирніть в інструкцію, щоб не зламати його.

Як правило, можна просто висунути лоток до упору. Якщо ви бачите в його середньому відсіку вбудовану деталь синього кольору, на неї потрібно натиснути та зусиллям потягнути на себе, притримуючи контейнер. Помити контейнер можна будь-яким засобом для чищення або замочити в мисці з великою кількістю води.

Можна використати з цією метою суміш гарячої води, оцту та соди, використавши губку або зубну щітку, ретельно промити під проточною водою, протерти сухою ганчіркою та вставити в машину.

Як правильно прати подушки: з пір’я, пуху, холофайбера

  • Якщо не чистити фільтр, то пралка з часом просто перестане зливати воду, і є ризик потопу. Треба взяти майже плоску ємність, наприклад, деко духовки, рушник або велику ганчірку, плоску викрутку або інший схожий інструмент.

Фільтр розташований у нижній частині корпусу. Перед тим як відкрутити кришку, потрібно накрити підлогу рушником і підставити ємність для води, яка виливатиметься (до 500 мл).

Відкрутити викруткою кришку і видалити з отвору сміття, що накопичилося, і бруд. Ретельно протерти отвір, закрити його та встановити назад панель.

  • Раз на пів року треба чистити фільтр зливного шланга. Він забивається іржею та піском. Взяти стару зубну щітку та плоскогубці.

Перекрити кран постачання холодної води до машини (це обов’язково). Переставити пральну машину, щоб отримати доступ до її задньої стінки. Відкрутити гайку шланга. В отворі є невеликий фільтр із сіточкою. Його треба дістати за допомогою плоскогубців. Ретельно промити фільтр у воді зубною щіткою. Вставити фільтр назад і ретельно прикрутити заливний шланг.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook