Як правильно прати подушки: з пір’я, пуху, холофайбера

Подушки рекомендовано прати двічі на рік. І літо для цього - ідеальна пора. Ми розповімо як це зробити, щоб не зіпсувати ні подушку, ні пральну машинку.

Чиста подушка – це не тільки запорука комфортного сну, а й вашого здоров’я. Особливо це важливо для алергіків та дітей. Тому якщо не хочете купувати нові подушки, регулярно періть ті, що маєте.

Як прати подушки з пір’я та пуху

Такі подушки найпримхливіші у догляді. Для них варто пошити та одягати одразу кілька напірників із міцної тканини, тоді основна подушка довше залишатиметься чистою. Прати подушки з пір’я потрібно при 30 °С у режимі делікатног прання. Щоб пір’я та пух не билися, можна покласти в барабан кілька тенісних м’ячиків.

Для прання краще обирати рідкий засіб, який проникне всередину подушки і дбайливо очистить пух та пір’я від забруднень. Оберіть додаткове полоскання, аби вимити залишки засобу для прання. Сушіть подушки на відкритому повітрі, час від часу струшуючи.

Можна випрати подушку вручну. Для цього треба розрізати напірник, висипати пір’я в миску з мильною теплою водою (можна натерти і розчинити у гарячій воді господарське мило). Замочити пір’я на кілька годин. Кілька разів міняти брудну воду, зливаючи її через друшляк. Потім пір’я ретельно прополоскати під проточною водою або мисці з чистою водою. Сушити на відкритій поверхні, можна накрити шматком органзи, щоб не розвіялося. Час від часу розпушувати.

Подушки з натурального пір’я заборонено сушити біля опалювальних приладів, на батареї. Важливо ретельно висушити докінця інакше подушка може мати неприємний запах.

Як прати подушки із синтетичним наповнювачем

Їх прати найпростіше – у пральній машині. Якщо на етикетці не вказаний режим, виберіть делікатний, де температура не перевищує 30 °С. Віджим не використовувати, щоб наповнювач не збився. Щоб забрати з подушки зайву воду. її після прання треба обгорнути рушником і відтиснути. Сушити у горизонтальному положенні, на свіжому повітрі, періодично перевертаючи.

Можете випрати подушки вручну, попередньо замочивши в теплій воді з рідким пральним засобом, а потім добре потовкши кулаками. Якщо після прання наповнювач збився в грудки, розправте його за допомогою пилососа або скористайтеся вибивачкою.

Холофайбер можна прати при 70 °С, а синтепон починає деформуватися температурі вище 40 °С.

Як прати подушки з органічним наповнювачем

Подушки з органічним наповнювачем (вишневими кісточками, гречаним лушпинням, бамбуком або рисом) краще віддати у професійну хімчистку. Вміст пранню не підлягає. А от наволочку можна зняти і випрати окремо.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook