Дім Садиба

Як випрати зимову куртку (на пуху, холофайбері або синтепоні) вдома?

Як прати зимову куртку своїми руками, щоб утеплювач не збився, а на тканині не утворилися розводи? Є кілька правил, яких слід дотримуватися.

Як прати пуховик (з наповнювачем “пух/перо”)

Для початку знайдіть на куртці ярлик і прочитайте інформацію на ньому щодо догляду і прання.

Елементи з хутром треба відстібнути перед пранням. Якщо хутро не відстібається, розчешіть його відразу після прання і ще кілька разів під час сушіння.

Якщо хутро яскравого кольору, а куртка світла або іншого контрастного кольору, її краще самотужки не прати, а віддати у хімчистку. Інакше хутро може полиняти.

Дістаньте все з кишень, відстібніть капюшон, застебніть куртку і виверніть її. Покладіть у пральну машину. Туди ж покладіть кілька кульок для тенісу: вони не дадуть пуху сильно збитися під час прання.

Для прання слід користуватися тільки рідким засобом. Краще придбати спеціальний, для пуху.

Прати куртку слід у режимі прання для верхнього одягу. А якщо такого немає, то у режимі для делікатних тканин, вовни, шовку. Температура має бути не вище 30 ОС. Варто застосовувати додаткове полоскання. Витискати при 400-600 обертах за хвилину.

Випрану куртку треба розстібнути, вивернути, покласти на тканині на горизонтальну поверхню подалі від батареї і прямих сонячних променів. У жодному разі не сушіть феном, інакше пух зіб’ється. Час від часу струшуйте наповнювач і руками розподіляйте його всередині, щоб він не збивався.

Як прати куртку на синтепоні та холофайбері

Принципи прання куртки на синтепоні чи холофайбері такі ж, як для пуховика: прати у делікатному режимі з рідким засобом, при температурі не вище 30 ОС і викручувати на малих обертах. Перед цим застібнути замок і вивернути куртку. Тільки зважайте на те, що синтепон не любить тривалого замочування. Сушити обов’язково у горизонтальному положенні подалі від батареї, щоб утеплювач не збився!

Зверніть увагу: куртки з мембраною вимагають особливого догляду, про тонкощі якого вказується в інструкції або на бірці, адже звичайне прання здатна знищити захисний шар. Куртки зі шкіряними вставками, змішаними тканинами і мембраною не рекомендується прати у машинці.

Щодо наповнювачів, то куртки з холофайбером можна прати при температурі 30-60 0С, з тинсулейтом – не вище 40 0С (такі куртки не можна викручувати). Синтепон в куртках буває клеєний або зшитий. Недорогі моделі створюються з клеєного, які прати категорично не можна. Голкопробивний (зшитий) синтепон прекрасно переносить прання у пральній машині.

Куртки доводиться прати до 2-3 разів за сезон, але якщо дотримуватися рекомендацій, то вони не втратять привабливості, а утеплювач не зіб’ється.

 

Дата публікації: 29.11.2020 img Поділитися